Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó leállítása után égett szag?

Autó leállítása után égett szag?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A-ból B-be mentem, kb. 15-20 perc vezetés volt, kicsit tempósabban haladtam, de nem pörgettem a motort, gázt sem nyomtam, mint az állat. Megálltam az autóval, leállítottam a motort, és az utastérben enyhe égett szag kezdett el terjengni, füst nem volt. Kinyitottam a motorháztetőt, ott is éreztem ezt a szagot kicsit. Nem tudom, mi lehetett, mert eddig nem éreztem, nem volt ilyen sosem. Opel Zafira Tourer, 1.6 CDTI, és új, 400 km van benne.


Mikor átvettük, mondták, hogy nagyobb igénybevétel után, vagy hosszú út után ne állítsam le azonnal, hagyjam, hogy a rendszer visszahűtse magát, a turbó miatt. De azért 15-20 perc városi vezetés, közepes igénybevétellel (nem padlógáz, nem magas fordulatszámon pörgetés) csak nem nagy igénybevétel? Elindítottam a motort, hagytam járni kicsit, aztán elült ez a szag, első sorban a motortérnél szűnt meg, utána az utastérben szűnt meg. Először azt hittem, hogy kicsit odakozmált a kuplung, de nem az a jellegzetes szag volt.


Vigyem vissza oda, ahol vettem, és nézzék meg (?), vagy ez normális jelenség bejáratós autónál?



#dízel #szag #opel zafira tourer
2016. máj. 1. 13:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom valami kosz ráégett a turbóra.

Azért turbós autóknál nem árt átlagos hajtás után sem azonnal puff leállítani, sosem ártasz neki ha kicsit jár, 1 percet vagy 2-t.

Ha meg hajottad akkor akár többet is.

2016. máj. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Minden új autó égett szagú az első hosszabb útja után. Az összeszerelő soron összetapogatják a kipufogót és egyszerűen leég róla a zsír.
2016. máj. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Normális, elején még minden kocsinak van szaga.
2016. máj. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!