Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi kell ahhoz, hogy egy led...

Mitya.bp kérdése:

Mi kell ahhoz, hogy egy led csíkot be tudjak kötni az auto csomagtartójába? És persze azt is, hogy hogyan kell.

Figyelt kérdés

2016. máj. 1. 19:36
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

"Mi kell ahhoz, hogy egy led csíkot be tudjak kötni az auto csomagtartójába?"

Autó, ledcsík.


"És persze azt is, hogy hogyan kell."

Elviszed szakemberhez.

2016. máj. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire semmi tapasztalat nincs akkor bízd oylanra aki ért hozzá.
2016. máj. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Beviz Elek ***** válasza:
53%

Mármint csomagtartó világításként gondolod?


Egyszerű: a gyári világításra rákötöd (ha van benne). Tehát kiszeded a foglalatból a szálakat és rákötöd a ledsort (forrasztod, saruzod, stb). Figyelj a polaritásra, a led fordítva nem fog működni, míg az izzónál ugye mindegy az irány.

2016. máj. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális és kielégitő választ(Beviz Elek ). Én is erre gondoltam, csak egy kis megerősítést szerettem volna. A fikázó és kritikus megjegyzésekre nem vagyok kiváncsi és nem ide való. Szerintem az emberek azért írnak ide és válaszolnak,hogy egymásnak segítsenek.Nem azért,hogy fikázzanak és kioktassanak.
2016. máj. 1. 22:29
 5/10 Beviz Elek ***** válasza:
35%
Nincs mit, ha esetleg megakadsz, akkor segítek szívesen. Én stadionfényt építettem bele :D
2016. máj. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Lehet,hogy keresek valakit aki tényleg ért hozzá,csak tudom,hogy nem egy olyan nagy munka és 6-10e forintot nem szívesen fizetek ki 10 perces munkára.3-4e forintot kifizetnék,de többet nem. Akkor inkább megpróbálom. :)
2016. máj. 1. 22:41
 7/10 Beviz Elek ***** válasza:
Nem igazán tudod elrontani... Mutass képet
2016. máj. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Holnap veszem meg a csíkot. De írok ha megvan. :)
2016. máj. 1. 23:51
 9/10 Beviz Elek ***** válasza:
Legyen rajta gyárilag a kábel, kevesebb cumi van vele, csak be kell kötni :)
2016. máj. 2. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


A kedves kis sárga népek, akik a LED szalagot fossák orba-szájba, sajnos a szalagon lévő LEDek nyitóirányú áramát kőkeményen 11,8...12V-ra lőtték be. Ezzel ugye az autóban egészen addig nincsen gond, míg a motor nem jár.

Amire ilyenkor figyelni érdemes, hogy a járó motor az autó villamos hálózatát a generátoron keresztül töltési feszültségre emeli, ami ugyebár nem 12V, hanem 14V...14,8V között bármi lehet. Ezt a feszültséget a szalag még úgy ahogy elviseli, de csak egy darabig. A táppontnál idővel a LEDek, amennyiben fehér fényről van szó, elkezdenek látványosan gyengülni. Ez azért van mert a fénypor a megnövekedett hőterheléstől el kezd kiégni (megjelenik a fekete pont a tojás sárgájában).

Mivel viszont csomagtartóba van a szalag tervezve, így feltételezhetően keveset fog világítani. Ebben az esetben eltekinthetünk szalag feszültség korlátozásától. A legegyszerűbb megoldás, az amikor a szalag fekete vezetékét a kocsitestre a másikat a csomagtér lámpa talpérintkezőjének kivezetésére kötöd.

Sok sikert.


Üdv!

2016. máj. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!