Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A francia autók "kezesebbek",...

A francia autók "kezesebbek", mint a németek?

Figyelt kérdés

Amikor vezetni tanultam, akkor volt az oktatómnak fél éves Golf hatosa.


A váltót határozottan kellett kezelni, ugyanígy a kuplungot is.Valahogy, olyan kemény volt.

Aztán, nekem is lett egy Golf IV első autónak.Az is éppen olyan volt, sőt...


Utána, vettem egy Laguna III-ast.A Golfokhoz képest, nagyon könnyű kezelni.

A kormánya annyira szervós, hogy egy kisujjal is lehetne tekergetni, a váltója szintén, nagyon könnyű.

A kuplungját nagyon könnyű, nem kell úgy nyomkodni, mint a Golfot.


A Volkswagenhez képest, olyan lágy és finom rajta minden.Egészen más a kezelhetősége.


A dízelmotorja is elég csendes.A Golfnál, az utastérben is lehetett hallani azért.


Eddig csak az elektromos kézifékkel volt baj.Szépen megy ez a Laguna és érvágya sincs.

Eddig, nem bántam meg a vételt.Pedig, sokan leakartak beszélni a franciáról.



2016. máj. 4. 20:27
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom. Kinek mi. Én Renaultban ültem egyik nap, és a Volkswagenemhez képest elég érdekes volt. Keményebb a kuplung, a szervó olyan volt, hogy mindig vissza akart ugrani a kormány középállásba, az ülések nem olyan kényelmesek. A kártyás indítórendszer nem rossz, de a kulcs jobban bejön. :)
2016. máj. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Koaxk Ábel ***** válasza:
32%

"A váltót határozottan kellett kezelni, ugyanígy a kuplungot is.Valahogy, olyan kemény volt. "


"A kormánya annyira szervós, hogy egy kisujjal is lehetne tekergetni, a váltója szintén, nagyon könnyű."


Nekem BMW-m van a váltót úgy kell berakni erőből mintha egy teherautóba váltanál, a kormányt "erővel" kell tekerni!


Számomra ezek kifejezetten előnyök, mikor időnként vezetek ilyen kisújjal tekerhető szervót meg lötyögősen sebességbe lökhető váltót, hát inkább sírhatnékom van.

2016. máj. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!