Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor érdemes egy autón...

Mikor érdemes egy autón motorfelújítást csináltatni?

Figyelt kérdés

Van egy 2003as fiat puntom, 187000km van benne!

Komplett vezérműszíjkészlet lett cserélve benne vízpumpával! Hibátlanul megy szerencsére, rohangálok vele össze vissza a városba valamint havi rendszerességgel megyek vele egy picit hosszabb utat (300-400km) egy huzamba! Lekopogom eddig nem volt vele probléma nagyon szeretem és próbálok odafigyelni rá (pl. 10.000km enként olajcsere) A kérdésem az lenne, hogy mikor csináltassak egy motorfelújítást? Valamint miből áll egy motorfelújítás és mennyibe kerülhet kb. ?


2016. máj. 6. 08:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Mivel szivo motor, ezert olyan 3-400ezer kozott mar elo johetnek a bajok.

Amugy:

Henger furasa

Nagyobb dugattyuk

Uj csapagyak

Hengerfej felujitaa

Fotengely koszorules

Ha kopott a vez-tengely akkor abbol uj

2016. máj. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mire figyeljek oda a legjobban? Mivel tudom csokkenteni az eselyet annak, hogy lealljon alattam?
2016. máj. 6. 08:49
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Nem fog leallni azonnal. Vagy ha igen, az fotengelytores, hajtoksrtores. De ezek nem jellemzoek szivobenzinre. Nincs benne olyan ero, hogy eltorja ezeket.
2016. máj. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Amíg megy rendesen, jól fogyaszt, nem eszi (durván) az olajat addig teljesen felesleges piszkálni. 187000 km-rel még csak az élettartama kb felét érte el a motor.
2016. máj. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 TheCruve ***** válasza:
74%

Azért az olajszivattyú rózsaszűrőjét megnézheted... Nem sokan ellenőrzik le. ilyen idős autóknál már volt párszor olajcsere..


Olajsár eltömítheti a szűrőt így kevesebb olajat bír szállítani a szivattyú ami a motor kopásához vezet ...


Én így jártam most... 2000-es évjáratú az autóm..

2016. máj. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Motorkopáskor nem jellemző hogy csak úgy leálljon a motor. Elkezdi majd enni az olajat, utána már füstöl is, és végül drasztikusan csökken az erő. Több ezer vagy akár több tizezer km kell, amíg ez végbemegy, tehát amíg hibátlan az autó, nem is szabad a motorhoz nyúlni.
2016. máj. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ennyi km el még smemi gondja sem lehet a motornak.
2016. máj. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!