Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes egy idősebb autót...

Érdemes egy idősebb autót alvázvédőztetni?

Figyelt kérdés
Egy 99-es ford fiesta-ról van szó.Első tulaja vagyok,nagyon szép megkímélt állapotban van,kevés km van benne.Szerelő is nézte az alját,azt mondta hogy nem rohad.

2016. máj. 5. 09:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%
Ha nincs rajta rozsdásodás, akkor érdemes. Ha itt-ott már foltosodik, akkor nem sokat érsz el, csak dunsztba zárod a rozsdát és legalább nem látszik. Alváz- és üregvédelemnél viszont lehetőleg ne a mindenhez értő Ezermester Jóskát válaszd, aki egy rekesz sörér' megcsinálja, hanem olyan helyet keress, ahol a gyári technológiát használják. Minden autóhoz meghatározza ugyanis a gyár, hogy hová és hogyan kell felvinni a konzerválószereket - és ami még fontosabb: hol vannak azok a gyári furatok, amiken át szellőzik a zárt üreg és elfolyik a bele kerülő víz. Ha a falusi sufniszerelőnek ezeket is sikerül telenyomni alváz- vagy üregvédővel, garantált a villámgyors rohadás, amit még csak észre sem fogsz venni, mert a vastag kátrányréteg eltakarja előled. Ugyanígy nem egészséges, ha az okos ezermester telibe nyomja alvázvédővel a kipufogót (szépen és büdösen füstöl), a kézifékkötél állítóját (ha a padló alatt van), a kiplung kinyomóvilláját vagy egyéb olyan alkatrészt, amit néhanapján meg kell bontani.
2016. máj. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha tényleg szép a kaszni alul is, akkor egyértelmű, hogy védeni kell...


persze van aki csak a kátrányos, meg egyéb gyári vastag védelmet ismeri..van olyan is, ami nem takarja el, nem dunsztolja a hibákat, és meglepően jó...


igaz ez sufnis megoldás hollandiából, ezért nem is javaslom. nekem pont mefelel, aknából megoldható, évente egyszer ellenőrizni kell.

csak profikkal dolgoztass.

2016. máj. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell. Ha eddig bírta, akkor gondolom elég jó az alvázvédelme. Meg egyébként se valószínű hogy még 10-15-20 évig bírnia kéne a strapát egy 99-es autónak.
2016. máj. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha még 8-10 évig használni akarod érdemes. Én a 2003-as kocsimnál is megcsináltattam, igaz az kicsit már kezdett alul rohadni. Először amatőrhöz vittem, meg is bántam, majd egy év múlva profikhoz, most 3 év múlva is nagyon szép az alja a kocsinak.
2016. máj. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekünk egy '98-as swiftünk van, ő is fog kapni alvázvédelmet. Após karosszériás, van egy szép műhelye aknával, így könnyű.
2016. máj. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
igen
2016. máj. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Éppen akkor érdemes, ha még nem rozsdás.
2016. máj. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Belső üregvédelem a fontos,mivel minden belülről kezd el rohadni minden konkrétan ott ahol szél-napfény nem éri,küszöbök belül,soha ki nem száradó taposólemez-szivacs stb miatt.

99-es,és nem rohad.Elsö tulaj vagy,ez csak egyet jelenthet hogy van garázsod és hobbiautós vagy.

Ez esetben felesleges összegányolni az alját szerintem de úgyis lefogod kenetni hamár felmerült benned a kérdés...

2016. máj. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen van garázsom,és nagyon vigyázok rá.Most tetettem mindent rajta amit kellett az autószerelőmmel.Ő is nagyon el van tőle ájulva.Az asszony meg mindig menne vele mindenhová,nem kímélné.Sokat is vitázunk ezen.Mindig azzal jön,hogy egy kocsi azért van,hogy hajtsuk.Én meg azzal,hogy meg lehet nézni a vele egykorú autókat milyen állapotban vannak,ezért vigyázok rá!
2016. máj. 5. 14:45
 10/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk az is hülyeség hogy ott az autó és zötykölődtök a villamoson -de ez már nem ide tartozik XD
2016. máj. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!