Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van olyan aki nem szereti ha...

Van olyan aki nem szereti ha más vezeti az autóját? Miként kezelitek a vezetni vágyókat?

Figyelt kérdés

Megmondom őszintén, én utálom ha más megy a kocsimmal.Főleg ha "kipróbálhatom" kérdést.

Nem azért mert egy nagy szám az autóm, semmi extra, de én ideges vagyok, bárki vezesse a kocsit.Nem "bízok" meg "nem bízok", felőlem Michelisz is ülhet a volán mögött, ha az én kocsimban van ideges lennék.

Szeretek vezetni, de nem csak ez, hanem, nem is tudom igazán elmondani.

Utálom, ha más vezet, és egy forgalmi szituációban nem azt teszi amit én tettem volna.De ha a saját autója nem izgat, mert akkor ő a "főnök" az ő dolga, de én azt szeretem ha a kocsim úgy megy ahogy én gondolom.

Nem is képzelem azt,hogy "mi van ha nekimegy", tényleg nem, tudom leírni, egyszerűen csak utálom.

Ugyan így a céges autómat is sajátoménak érzem, én nem bírok a jobb egyben ülni.Volt hogy egy munkatársammal mentünk, akinek ugyan olyan jogosultsága volt vezetni azt a kocsit, mint nekem, és mikor a jobb egyben ültem szinte lüktetett a fejemben az ér, semmi sem tetszett amit csinál, de mégis magamban kellett tartanom.(törték már össze ezt a kocsit, az sem érdekelt mert nem voltam ott, na de ha ott vagyok, szerintem infarktust kapok)

Mégis leginkább a "kipróbálhatom?" kérdést utálom.

Én sosem kérdeztem még meg senkitől, egy barátom R32-es Golfját próbáltam ki,azt is ő ajánlotta fel, de más is ajánlotta már fel az autóját vezetésere, én elutasítom.

Nem izgat más kocsija, elhiszem,hogy jó kocsi, de nem akarom kipróbálni.Nem azért mert szarnak tartom, csak valahogy nem izgat.


2016. máj. 12. 22:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

"Egy férfitől két dolgot nem kérsz el kipróbálni. A feleségét és a kocsiját."


Szerintem ennyivel nyugodtan leszerelheted a tesztpilótákat. :D

2016. máj. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy fel se merült ez a kérdés, vagy nem tudom, eddig nálunk ismerősi körben sose votl téma hogy egymás kocsiját probálgassuk :D
2016. máj. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
65%
Ugyan így vagyok vele, de nem ilyen mélységben. Nekem a 'kipróbálhatom-e' kérdésre az a válaszom, hogy mire vagy kíváncsi, hogy milyen erős a fék vagy milyen a kormányt tekerni? Általában ezzel le is van zárva:)
2016. máj. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
37%

szerencsére az enyémet nem akarják vezetni, csak beleülni egy picit..


kétajtós japó automata sportkocsi...az automatától félnek...szerencsémre...pedig ha tudnák milyen nagyszerű.

2016. máj. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
60%

Én is így vagyok vele, mint a kérdező, sokan akarják vezetni, illetve sokan nem is merik megkérdezni, mert félnek az autótól, hogy összetörik stb és milliós kár lesz.

De eddig még nem adtam oda senkinek, mert csak én tudom vezetni úgy ahogy kell. Más úgy is félne, aztán alapjáraton felvltogatna, annak meg semmi értelme, mert nem tud meg az autóról semmit.

2016. máj. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
51%

Viszont az a furcsa, hogy nekem gyakran oda adják "tesztelni" a kocsikat, ismerősök, rokonok, mivel az egyik legjobb sofőrnek tartanak engem, aki ült már mellettem.

Illetve volt aki azóta nem engedi, hogy vezessem a kocsiját, hogy összeírtam neki 200 ezer forintos összegben, miket kell majd javítan ia kocsiján, amit hibásnak éreztem, pl, 120-al menet éreztem enyhe kanyarban bukkanón, hogy koppan a futómű, és az egész autó kúszik, tehát a stabilizátorok minimum cserések, de ott már komolyabb gond is volt, mert gyorsításkor is erősen markolni kellett a kormányt, mert ki akarta magát tépni a kezemből. Persze "normál" kzlekedésnél ezeket nem érezni.

2016. máj. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
51%
Nos, nekem jelenleg nincsen saját autóm, de ismerős a szituáció. Engem különösképpen tud zavarni, ha mondjuk valamely szülőmmel utazok, és valamilyen oknál fogva édesanyám vagy édesapám van a volán mögött, és nézem ahogy töketlenkednek meg ahogy bánnak az autóval (pl: elindulásnál 5000-ig pörgetik a fordulatot, 80-al tögyögnek országúton). Így ha lehet nem is utazom velük, vagy ha együtt is megyünk, minden esetben mondom nekik hogy NA ÉN VEZETEK! De ez még hagyján, hiszen végülis az ő kocsijuk, ők vették, azt csinálnak vele amit akarnak, lényegében nekem kéne meghúznom magam hiszen "örülnöm kéne hogy használhatom". A legeslegjobban viszont az idegesít amikor nekem szólnak be és megmondják hogy, s mint kéne csinálnom a dolgokat. Különösen amikor valamely haverom vagy távolabbi ismerősöm szól be. És legtöbbször ezek a beszólások értelmetlen okoskodások meg kéretlen véleménynyilvánítások. És a legrosszabb hogy csak mondják és mondják, én meg nem bírok egyszerűen a vezetésre koncentrálni mert annyira idegesít már a jelenlétük hogy hihetetlen, és ha véletlenül elkövetek egy apróbb hibát máris odapiszkálnak hogy mondtam, én megmondtam. Na ettől a falra tudnék mászni. Ezért szeretek egyedül menni, mert akkor nem pofázik bele senki. Ugye családtagtól még azért elviselem a kritikát, meg azért helyén is tudtom kezelni azt vagy csak simán elengedem a fülem mellett. De amikor egy olyan ember szól be (pl: osztálytárs megkért hogy vigyem már fel a városba) és végig magyaráz hogy miért mész ilyen gyorsan, miért nem engeded ki, miért nem mész inkább ezen az úton, miért hallgatod ilyen hangosan a zenét meg stb.. na az kész, vége, nem bírom tovább. Ugyanis én sem szólok bele sosem más vezetésébe, nem fényezem az elmém és nem okoskodom. És éppen emiatt nem értem hogy egyeseknek miért ez a heppje? Főleg azoktól tudom nehezen fogadni még a véleményt akik sosem, vagy nagyon ritkán vezetnek. A kipróbálhatom? kérdést autó kapcsán még nem nagyon tették fel nekem, de azért egyszer-kétszer már előfordult azért, (egy speciális esetet leszámítva) a válaszom természetesen nem volt. És ugyanúgy vagyok vele mint te, én sem kérdem meg senkitől hogy kipróbálhatom?, így tőlem se kérdezzék meg. Nem járok német luxusautóval, így nem értem hogy miért olyan kíváncsiak egyes emberek egy francia alsó-középkategóriásra. Nyílván én is sok autót kipróbálnék, de magamtól nem teszem fel a kérdést. Mélységesen együtt tudok veled érezni és szerintem nincs is ebben semmi meglepő.
2016. máj. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Tomcatters ***** válasza:
63%
Én egyedül fateromnak adom oda az autót ,mert tudom,h nála jó kezekben van.... rajta kívül senkinek.. pont mult heten vagy előtte,nemtudom pontosan, kérte el egyik gyerekkori barátom, neki se adtam oda .. féltem :)
2016. máj. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
73%

"neki se adtam oda .. féltem :)"


Arról nem is beszélve, ha hülyeséget csinál a Te autóddal, akkor is Te viszed el a balhét. Ez az új szabál most már...

2016. máj. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Beviz Elek ***** válasza:
63%

Nem tudom mit kellem ezen annyit rugózni. Te kocsid és nem adod oda senkinek (én sem!).


Téma lezárva

2016. máj. 13. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!