Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízellel hogy kell "gyorsan"...

Dízellel hogy kell "gyorsan" indulni?

Figyelt kérdés

Most tanulok vezetni dízel autóval de eddig kb. csak úgy tudok elindulni hogy kuplung "fogáspontig" utána még engedem kicsit és akkor egy kis gáz. Ez nem is lenne baj, vizsgán is csinálhatnám hogy kuplung teljesen felenged és csak akkor adok gázt. De érdekelne a dolog. Néha próbálgatom a nagyobb gázt de akkor csak felbőg a motor, talán kicsit jobban fel kéne engednem a kuplungot és akkor kövér gáz adás?

Ugyan ez benzinnél hogy van ? Érdekelne ez is mert itthon egy benzines 1.0 peugeot 206 van és azt majd vezethetem.

Csak egyszer vezettem benzinest, de tanpályán és csak 1-esbe mentem, tudom hogy ott fordítva van, előszőr kuplung benyom, kis gáz és kuplung fel.



2016. máj. 14. 00:31
 1/4 anonim ***** válasza:
80%

tudom hogy ott fordítva van, előszőr kuplung benyom, kis gáz és kuplung fel.


Mi az, hogy fordítva? Én világ életemben benzines kocsikat vezettem, de mindig úgy indultam el velük, hogy engedem fel a kuplungot és közben adom a gázt. Kb. mint a mérleghinta. Ha lassan engeded a kuplungot akkor lassan add a gázt (vagy nem is kell gázt adni ha elég finoman csinálja az ember), ha meg gyorsan engeded a kuplungot akkor gyorsan adod a gázt. Gondom dízelnél se különbözik az elindulás. Engeded a kuplungot és adod a gázt. Csak a dízelmotor nagyobb nyomatéka miatt kicsit nehezebb lefullasztani mint a benzinest. Gyakorlás kérdése az egész.

2016. máj. 14. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mint benzinessel. :D
2016. máj. 14. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mind dízelnél, mind benzinesnél úgy csináld, hogy engeded a kuplungot fogáspontig, de már abban a pillanatban adod a gázt, mikor elkezeded engedni a kuplungot. Kicsit csúsztatod a kuplungot, közben adsz annyi gázt amennyit akarsz, és engeded fel folyamatosan a kuplungot. Gyakorolni kell, és ne szokd meg azt, hogy gáz nélkül indulsz el, mert hülyeség.
2016. máj. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csak gyakorolj... Majd ha nem lesz a fejeden T betű.
2016. máj. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!