Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóvásárláskor mennyi foglaló...

Autóvásárláskor mennyi foglalót kell lerakni?

Figyelt kérdés

Tehát, ha valaki használt autót szeretne venni, de még csak nézelődik, keresgél, akkor ha talál egy megfelelő autót, akkor mennyi foglalót kell vagy illik lerakni? Van erre valamilyen szabály?

Tegyük fel az autó ára 2 millió Ft. Ilyen esetben mennyit hagynátok ott?



2016. máj. 16. 21:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Semennyit. Ha tényleg megtetszik akkor megveszed. De ha mégse kell, na akkor mi van.

Nekem egy ügyvéd mondta hogy ha én adok pénzt , ő mit ad nekem?

2016. máj. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
38%

Kell az autó, vagy nem?

Foglalózni olyan autót lehet, ami kell neked, de nem tudod azonnal kifizetni, de rövid időn belül igen.

A foglaló ilyen esetben biztosíték mindkét fél számára, de kötelezettségekkel is jár.

Az eladó a szerződésben foglalt határidőig nem adhatja el másnak az autót, nem állhat el az eladástól, ha mégis ezt tenné, a foglaló összegének dupláját köteles a hoppon járt félnek fizetni.

A vevő viszont a foglaló elvesztésének kockázatával írta alá a szerződést, ha a megadott határidőre nem tudja kifizetni az autót.


Lehetőleg ne bonyolítsd foglalózással az autó vásárlást.

2016. máj. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
megegyezésfüggö, de nem is kötelezö.
2016. máj. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!