Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy mai kisautó, már tud...

Egy mai kisautó, már tud annyit, mint egy 16 évvel ezelőtti felső-középkategóriás?

Figyelt kérdés

Persze, a teljesítményt leszámítva.


Manapság, egy kisautó, mondjuk egy új Polot vagy egy Cliot, van annyira felszerelt, mint régen egy felső-középketgóriás.


Automata légkondi, sebességfüggő szervo...stb


Emiatt, a luxusautók mára már olyan felesleges dolgokat tesznek az autóikba, mint a nyakfűtés.



2016. máj. 17. 21:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt már magad is megválaszoltad. Igen, tud annyit, mint egy 16 évvel ezelőtti felső-középkategóriás. Persze akkoriban mást jelentett a "felsőkategória". Egy manuális klíma és egy elektromso ablakemelő példáué már annak számított. Most már más a helyzet. Tolatókamera, kanyarstabilizátor, kanyarkövető fényszóró, levehető napfénytető, televizió a fejtámlában, érintőképernyő, beépített GPS, nappali menetfény... Igen, van benn sok felesleges dolog, de vannak ezek között jó dolgok is. A technika fejlődik.
2016. máj. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

Extrákban simán tud annyit, meg jól megnőttek méretre is.

Az újakon én is csak röhögök, szerintem ez már ilyen mesterséges igénygenerálás. Múltkor láttam, hogy az astrához lehet masszírozást kérni az ülésbe. :D


Nekem klíma, esp, tempomat, meg az alap extrák legyenek, legyen a többi nem érdekel

2016. máj. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én ültem egy új Corsában már.

Belül ott is egy nagy érintőkijelző volt, meg mindenféle extrával volt felszerelve.

2016. máj. 17. 21:20
 4/7 anonim ***** válasza:

Régen a szervó, klíma, légzsák is luxusnak számítottak, ma meg nem lehet eladni nélkülük az autót. Persze mindig kell valami amitől drágább egy luxusautó, de idővel ezek beszivárognak az olcsóbb autókba, mivel az embereknek lesz rá igénye.

- a masszírozó ülés elég jól tud jönni ha valaki több órát autópályázik együltő helyében

- nyakfűtés kabriókban van, és ott van létjogosultságuk a nyitott tető miatt

2016. máj. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A tecjnika fejlödik a régebbiek olcsóbbaká válnak, bekerülnek az olcsóbb modellekbe is, a drágábbak meg uj dolgokat kapnak.
2016. máj. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Van olyan kisautó ami teljesítményben is hozza a régi nagyok szintjét, pl a Clio V6, vagy a GTI vagy az R Golfok stb..


Műszaki felszereltségbe is rendelhető már minden az új kisautókba is, sőt talán még több is, mint a régi nagyokba.

2016. máj. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem volt szinte mindegyik.

Most egy 14-éves nagy autóm van. Extrákban már le is körözik az új kicsik, vezetéstámogató rendszerek meg akkor nem is voltak(sávelhagyás elleni, stb). Teljesítményben is már sokszor ott vannak.

Egy dolgot nem érnek(és nem is érhetnek, hisz az öngól lenne), az pedig az anyaghasználat, minőség. Az enyém elég megkímélt(165.000 km), de az új kisautók játéknak tűnnek mellette. Meg maga az utazás közbeni csendesség, a futómű, a kidolgozás(ahogy a kapcsolók működnek, ahogy egy pohártartó mozdul, a kesztyűtartó nem esik az öledbe, hanem lassan ereszkedik), az apróságok. Ezek azok, amik egy kis autóban soha nem lesznek benne, mert akkor ki venne nagyot?

2016. máj. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!