Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » VW Polo-val bevállalnátok egy...

VW Polo-val bevállalnátok egy hosszabb külföldi utat?

Figyelt kérdés

Az autó műszakilag és állapotra is rendben van. 1.4-es benzinmotor, 2002-es évjárat, 75 lóerő. Egyedül használom, városban, így nincs sok tapasztalatom. Kb. 2100 km-t futna, 4 felnőttel, leginkább autópályán.


Ha valaki ment már ilyen távra kisautóval (akár más márka, hasonló teljesítmény), kíváncsi lennék a véleményére, tanácsára. Ketten ültek már mellettem, akkor volt, hogy gyengének éreztem az autót, persze más az, ha csak tartani kell a tempót. Milyen a várható fogyasztás?



2016. máj. 17. 10:41
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

A motornak nem árt, ha kicsit magasabb fordulatszámon pörög, mert stabilan az adott fordulaton lesz. A fogyasztás kicsit biztosan nőni fog, de nem lesz vészes.

Hosszú út, én max olajat vinnék magammal a biztonság kedvéért.

2016. máj. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Tomcatters ***** válasza:
70%
Ha tényleg jó az állapota,akkor simán .. en voltam már 1.4 97le corollaval olaszba párszor kilehet bírni :)
2016. máj. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%

Én egyedül is gyengének érezném:)


Viccet félretéve, elég jól fog enni az tuti. Versenyezni nem kell majd az tuti. Ha rendben van a kocsi akkor el lehet indulni. Miért ne lehetne

2016. máj. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
En bevallalnam, faternak es nekunk is 1.4 -es motorral szerelt auto van, kozben megyunk hosszabb utakra (leghosszabb 2200 km volt), meg nem volt gondunk. Esetleg a hatul uloknek lesz kenyelmetlenebb egy Poloban a hosszu ut, de max gyakrabban megalltok nyujtozkodni:)
2016. máj. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
Mi annak idején a kis 1.3-as Swiftünkkel voltunk Horvát- és Görögországban is. Semmi gond nem volt. De igazából ez a te autód állapotától függ.
2016. máj. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
41%
1.3-as, tizensokéves Colt-tal jártam meg párszor a Bp-Berlin illetve a Bp-München útvonalat, meg párszor Ausztriát is végigcsavarogtuk. Maga a távolság nem gond, de a négy felnőtt ilyen kis autónak már érezhető többletterhelés. Az Alpokban előfordult, hogy a fék nem bírta, olyankor kis kényszerpihenőt be kellett iktatni. Amire figyelni kell, hogy a fékút is számottevően nőni fog az üres autóval megszokotthoz képest.
2016. máj. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Egyedül is gyengének érzem, de amire használom, arra jó. Pályán meg gyorsulgatni nem kell, csak ne 5000-en pörögve bírja el a 130-as tempót. :)


460 kg-al terhelhető, a 4 ember mondjuk 320 kg, szóval szerintem bele kell férnie.

2016. máj. 17. 16:17
 8/10 anonim ***** válasza:
A motornak és úgy önmagában az autónak nem árt. A baj, hogy kényelmetlen. Nemcsak a hátul ülőknek. Még ha két gyerek ülne hátul akkor azt mondom oké, de 4 felnőttnek nagyon kényelmetlen. Ha üres lenne a kocsi, akkor csak-csak de gondolom visztek bőven csomagot is, minden nem fér el a csomagtartóban ezért az utastérbe kerül, ami miatt még kisebb hely lesz. Ha megoldható, akkor én inkább bérelnék egy nagyobb, erősebb autót. Bár ez függ az ott töltött időtől is, ha rövidebb idő, akkor én inkább bérelnék. Egy nagyobb szedánt esetleg kombit.
2016. máj. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Van más autó amit használhatnál? Ha nincs akkor krédés eldöntve, a Polo is el fog vinni hidd el.
2016. máj. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
46%
Hogy a fenébe ne lehetne elmenni,arra figyelj,hogy az abroncsokat megfelelő nyomásra fújd fel előtte.Talán pályán nem is annyira lényeg,hogy gyenge az autó,hisz csak 130 al mész. Mér kellene már 5000 fordulaton mennie... :) 130-nál még 4000 alatt forog kicsivel,ami teljesen jó.140 nél forog a 4000-et.Édesanyámnak van Poloja,de az övé 80LE-s és azért nem olyan gyenge az ahhoz képest,hisz könnyű az autó.Bár nekem már nagyon sok autó gyengének tűnik,chipelt 1.9TDI után.... :D
2016. máj. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!