Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most szeretnék először forgalo...

Most szeretnék először forgalomba vezetni motort (eddig enduroztam (terepmotoroztam).50 es motorhoz kell akármilyen papír hogy vezethesd vagy bizonyíthasd hogy 50cc?

Figyelt kérdés
És még egy kérdés: Akik 125 ös motort vezetnek ötvenesként azok hogyan csinálják? Oké hogy beleütik a hengerbe hogy 50cm3 de nem lehet így lebukni? (a válaszokat előre is köszönöm! :) )

2016. máj. 31. 17:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

50-eshez csak az adásvételit és a biztosításos kell magaddal vinned. Meg persze a jogsit.


Meg lehet bukni, ha a rendőr nem is szúrja ki, egy balesetnél elég gáz a helyzet.

2016. máj. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jogsit, és biztosítási papírt hordom magamnál mindig. Adásvételit nem, de nem is kérték még, pedig kétszer igazoltattak. Annyi, hogy egyszer szondáztattak is..


50-esként használt 125-össel valóban csak balesetnél esélyes a lebukás. Közúti ellenőrzés során valszeg nem fogja tudni megmondani az adott rendőr, hogy milyen henger is van benne.

Hozzáteszem, hogy osztrákoknál rendőröknél konkrétan láttam olyan gépezetet ami ilyen kis futópad-ra hasonlít. Ezt leteszik a földre, az első kerekét belefogják a gépbe, a hátsó kereket meg rányomják a futószalag részre, és adnak egy kövér gázt.

Aztán szépen leolvassák, hogy milyen teljesítménye, és milyen végsebessége is van a motorodnak.


Szóval létezik ilyen szerkezet, de ez még osztrákoknál is ritka, Magyarországon szerintem nincs is.

Persze a jövőben lehet, hogy még lesz.

2016. máj. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
125-ből legálisan 50 re sehogy sem elhet fojtani.
2016. máj. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!