Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogót szeretnék venni, de...

Robogót szeretnék venni, de egyelőre nem nagyon értek hozzá. Hol tudok utánanézni a dolgoknak? (többi lent)

Figyelt kérdés

Most nagyon el kezdtek érdekelni a motorok. B-s jogsit csinálom most és majd megszeretném még a motorosat is, de a sima B-sel is lehet 50 ccm-s motort vezetni, és ide városba egyelőre az teljesen jó szerintem. Tudtok tanácsokat adni akár a vásárlással kapcsolatban, hogy milyet érdemes kezdőnek venni, akár bármi mással kapcsolatban? Előre is köszi! :)

+Még nem nagyon értek a motorokhoz, a szereléshez, meg ilyenek, de tökre érdekelne. Hol lehet tanulni motort szerelni, illetve valahol utánanézni a témának, stb.?



2016. jún. 2. 00:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nagyon olcson akarsz motorozni, akkor kinai 4 utemut vegyel. Nem tul szepek, de 1-masfel literbol elmesz 100 kilometert. Vagy ha szaguldozni akarsz, akkor olasz robogok 2utemu minarelli blokkal. Tuningolni egyarant lehet mind a 2-t de sokba van. Igaz a kinai 4 utemu az meg tuningolni is olcso. 80as hengerszett 20ezeebol megvan
2016. jún. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hahu-n
2016. jún. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sorry, de én meg pont lebeszélnélek a kínairól úgy egyáltalán, no meg 50 köbcentin, a 4 üteműről meg főleg.


Egy erős 2 ütemű 50 köbcentis, fojtás kivétele után sem mindig tökéletesen elég ahhoz, hogy dinamikusan tudj közlekedni a városban. A 4 ütemű meg főleg, nagyon lomha.


Amúgy ha Budapesten használnád, vagy olyan helyen, ahol nincs mindig toppon az útminőség, akkor a nagyobb kerekű robogókat javasolnám. Ilyen pl. a Piaggio Liberty, Kymco People, Aprilia Scarabeo, Malaguti Centro, Piaggio Free, Yamaha Why.


Lehet, hogy nem a legszebbek, bár ez ízlés kérdése is, de ezekkel a nagy kerekekkel szépen átrepülsz még a nagyobb lyukakon is. Ami kezdő motorosként szerintem elég nagy előny.


Arra készülj, hogy jelenleg a használtpiacon 130.000,-Ft alatt ezekből nem láttam igazán jó példányt. Néha ki lehet fogni olcsóbban is, de elég ritka.


A javítgatás meg egy olyan dolog, hogy ha épp van valami bajod a robogóval, akkor rákeresel, hogy találsz e megoldást, bármilyen fórumban, vagy akárhol. Aztán ha találsz, akkor szépen nekikezdesz, és lesz ami lesz. Legjobban úgyis csak úgy tudsz tanulni, hogy nyakig olajosan matatsz a motor belsejében. :D

2016. jún. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Oké megnézem, de első motornak szerintem 130k kicsit sok. Bár meggyőzhető vagyok, csak a nagyobb kerék nekem nem elég +40-50k pénzért (és igen Budapest). :)

Ja és oké hogy utánanézek ha elromlott valami és persze szívesen foglalkozom vele, csak ennyi tudással mint ami most nekem van nem nagyon tudnék hozzáfogni.

2016. jún. 2. 15:24
 5/7 anonim ***** válasza:

Alapból igazat adnék neked, de pont nemrég voltam robogó vásárlás közepette, és eredetileg kiskerekű yamaha jog-ot, vagy honda dio-t, esetleg piaggio zip-et szerettem volna venni.

Csakhogy abból se találtam 90-100 alatt úgy igazán jó állapotút. Igaz, csak kb 10 motort néztem meg személyesen, ebből meg 3 nagy kerekű volt.


Végül egy kymco people lett a választott amit 105.000,-Ft-ért tudtam megvenni, de kapásból apróságokra ráment 35.000,-Ft. S még mindig van rajta javítani való.


Mindegy, nem untatni akarlak, csak én is hasonló cipőben voltam, és gondoltam leírom a tapasztalatot.


Ha szerencséd van, akkor 100 körül megcsíphetsz valami jó jog-ot, vagy hasonlót, de amikor pár hete én nézelődtem, akkor elég elkeserítő volt a helyzet.


Nagyjából tudod azért, hogy használt motor vásárlásnál miket érdemes átnézni?

2016. jún. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Yamaha BWS-ről vélemény esetleg? Nekem nagyon megtetszett! :)
2016. jún. 12. 02:26
 7/7 anonim ***** válasza:

Hallomás alapján teljesen jó.

Egy távolabbi ismerősömnek van, ő nagyon szereti.


Egyszer én is kipróbálnám.. No meg ha lenne második robogóra pénzem, lehet, hogy én is ezt venném. :D

2016. jún. 12. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!