Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bmw tipusu járműt szeretnék...

Bmw tipusu járműt szeretnék venni kb 2 misi körül mit ajánlanátok? Lehetőleg motorikusan legyen stabil

Figyelt kérdés

2016. jún. 2. 08:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Utolsó mondatotban a lényeg. A német valóban drágább és kényelmesebb,de nem minőségibb! Csak más koncepció (januárban végzek minőségbiztosítósként gépészmérnöki szakon..) , míg a németek rámennek a kényelemre és komfortra a belső terén, addig egy japán autó az estek többségében a fapados kategória , ez tény. Viszont, ők a "belsőbe" teszik bele igazán a tudásukat, a külsőségeket elhagyva (nem tudom én se, hogy miért, de gondolom valamiféle kultúrális gyökerei vannak). Pl. egy 7-es BMW bőrülése meg faberakása rögtön szemet szúr akármelyik autókhoz teljesen nem értőnek is , míg pl. egy Subaruban a kovácsolt hajókart senki se fogja észrevenni, mégis ott van. Ez a kifut a világból kategória meg megint csak olyan,hogy én japán autókról tudok ilyeneket (volt saját autómról is) , szóval ezt tényleg hagyjuk. Számomra egy japán benzin motor, meg hozzá az az elektronika (amit nem a bosch meg a siermens gyárt) , az egy olyan kombináció aminek szerintem nemigen van a világon ellenfele, max úgy néz ki. (Mikor odaraksz 5-6 ezeres 8-10-12 hengeres európai vmit és az talán majd meglövi a 2l-es japánt...)

A német autókkal/autósokkal nekem csak annyi bajom van,hogy nem tudják hol a helyük. Ez most csúnyán hangzik, de te is írtad,hogy egy japán sehol sincs egy némethez képest komfortban,kényelemben stb.. Amit én el is ismerek. Erre én azt mdodm,hogy egy német sehol sincs egy versenypályán vagy akár egy rally versenyen egy japánhoz, de mégcsak megbízhatóságban sem, de ezzel megint nem fogjuk egymást meggyőzni, mert te sosem fogsz japán autót venni én meg soha németet (max egy 911-et, de az emgint nem a kényelemről híres, amíg egy bmw/audi/mercedes egy túlárazott vmi , addig ez szerintem a pénzéért ajándék).

Ha kételkedsz esetelg a japánokba (de szeritnem egyébként ez nincs igy) akkor olvass egy kicsit a minőségbiztosítási rendszereikről , amiket ők fejlesztettek tökélyre a 70-es években (TPM,Lean,stb stb) aztán az egész világon azóta őket próbálják utánozni, csak az a baj,hogy mire a többbiek oda jutnak ők megint 2-3-10 lépéssel előrébb vannak..)

A Mitsubishinek meg a Subarunak pl. a repülőgépgyártással van komoly kapcsolata (ami egy fokkal komolyabb mint az autógyártás, ezt gondolmo nem kell magyarázni) , a mitsubishi gyárt repülőt,anyahajót,szerszámgépkeket meg kb. mindent ami gépipar és annyi pénzük van mint valószínűleg a bmw-audi-mercedesnek összesen sem, csak ezt nem hallod, mert a japánok szerény emberek (hozzánk képest). Az autógyártás csak egy nagyon kis szegmense az egésznek. A toyota is ott van,ami a világ ugye legnagyobb autógyára már jóideje, és ezt köszönheti pl. a ultramagasszintű termelés és minőség irányításának. BMW-ben meg egyébként ültem (2006-os évjáratú 530-ban, egészen Németországtól utaztam vele hazafelé utasként) , jól megy,kényelmes , de én a másabb tipusú autókat szeretem. Ami annyira esetleg nem kényelmes, nincs rajta semmi sallang, viszont elképesztő tudás és precizitás van mögötte, amit elsőre nem vesz észre senki, egyszer próblád ki te is!

2016. jún. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

A karabolozásról meg csak annyi,hogy azoknak akik több száz vagy ezer éve szamuráj kardokat csinálnak, amivel kettévágos kb. a falat is ( de egy bmw motorháztetőjét biztosan) , azoknak nem biztos,hogy midne autóba bele kell rakni 1,5 meg 2 tonna "anyagot"

Ez persze csak egy erősen kisarkított példa, de csak arra akartam vele rávilágítani, hogy ahogy én mechanika tanulmányaimból emlékszem nem csak a tömeg rovásásra leeht növelni a terhelhetőséget, hanem ha normálisabb anyagot használunk, illetve megfelelően rendezzük el azt, úgy is :)

2016. jún. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2016. jún. 4. 21:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!