Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi idő alatt lehet felkész...

Mennyi idő alatt lehet felkészülésni a Kresz vizsgára?

Figyelt kérdés
Ha e-learninggel akarom csinálni akkor elég 8nap úgy hogy tényleg reggeltől estig csak ezt tanulom?Mert most lenne egy vizsga és a következő meg már késő lenne mert elutazunk a nyáron..

2016. jún. 2. 15:58
 1/9 anonim ***** válasza:
17%
3 órát se tanultam összesen, mégis átmentem. Az más kérdés kinek mennyire van meg az esze hozzá, mert szerintem teljesen magától értetődő az egész.
2016. jún. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De nem is jártál tanfolyamra?
2016. jún. 2. 16:02
 3/9 anonim ***** válasza:
27%
Jártam autósiskolába, ezt nem nevezném tanfolyamnak. De órán alapból nem figyeltem, vizsga előtti este néztem bele pár órát.
2016. jún. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

Nem olyan nehéz az a KRESZ!

Van egy 300 oldalas könyv. A fogalmakat kell megtanulni, kb az első 20-30 oldal. Aztán a táblákat megtanulni. És kb az 50-150. oldalig pedig MEGÉRTENI kell a KRESZT.

Aztán a műszaki az teljesen lényegtelen (Utolsó 100 oldal) kb a műszaki annyiból áll, hogy a teszt utolsó 5 kérdése műszaki jellegű. Van az autónak asszem 6-7 része amibe belekérdez (Hűtés,kerék,generátor,akku,fék,kormány) de ezek a KRESZ könyvben több oldalban vannak leírva. Kb 2 A4 es oldalnyi anyagot ha tudni kell max rá.Ha érdekelnek az autók,akkor semmit újat nem fog mondani annyira alap információk.


A másik,hogy a kérdések elég ritkán cserélődtek mikor én a Szakoen csináltam. Szóval volt hogy 10 teszből 3-4 full egyforma volt.. Van amikor egyes dolgokra nagyon rászálnak,pl villamos amikor én vizsgáztam.


8 nap alatt simán fel lehet rá készülni,ha van jogsis ismerősöd akkor még könyebb, mert tudsz kérdezni.

Szóval ha közlekedtél előtte biciklivel,valami fogalmad van a dolgokról,és sík hülye sem vagy akkor meg merem kockáztatni,hogy 3 nap alatt is meg lehet tanulni ha rendesen odateszed magad.

18F

2016. jún. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

A KRESZ vizsga 2015 előtt nagyon könnyed felmérő volt, csak az volt a rendszer hibája, hogy nem a KRESZ tudást ellenőrizte, be lehetett magolni kérdés-válasz szerint.

2015-től módosítottak rajta annyit, hogy jelentősen megnövelték az adatbázisban lévő kérdéseket.

Fel lehet készülni a vizsgára egy hét alatt, de elsősorban a szabályok megtanulására kell törekedni, azok ismeretében kitölteni a tesztlapot, nem totózni rajta.

Érdemes beszerezni egy jó KRESZ könyvet is, és fejezetenként, párhuzamosan haladni (tanfolyam+könyv).

A könyv száraz olvasmány, de sokat segíthet, a KRESZ-ben van logika, ha valami tilos, azt okkal tiltják, tiltó táblák nélkül is fel kell ismerni azt, ha az adott helyen valamit nem szabad....

Lásd pl. a megállás, várakozás szabályait:

[link]

2016. jún. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%
Egy hete voltam. E learningal egy este alatt megtanultam, 3pontot hibáztam.. :) kb 3-4ora lehetett az egesz tanulas.
2016. jún. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%
1 hete vezették be az új rendszert. 10000 kérdésből kapsz 55-öt, szóval a régi magolós módszer már nem játszik. Vannak mozgóképes feladatok is, amiknek nagy része jó nagy időhúzás és néha nem is elég egyértelmű. Ha nem sajnálod azt a 4600 forintot, akkor megér egy próbát.
2016. jún. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Valaki pár óra alatt emgoldja van akinek napok alatt is nerhezen megy, enm vaguynk egyformák.
2016. jún. 3. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 BiTOPro97 ***** válasza:
100%

Ma már nagyon jó KRESZ tesztek vannak fent online, és annyit kell tanulni, hogy azokon átmenj.


Amúgy ki már legalább három éve vezet, közölük 10-ból kilenc ma nem tenné le a vizsgát. ;)

2016. jún. 3. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!