Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Harmadik forgalmi vizsgára...

Harmadik forgalmi vizsgára tippek?

Figyelt kérdés

Sajnos már 2x megbuktam, nagyrészt azért, mert annyira parázok, hogy egyszerűen durva amit csinálok.

Az oktatás alatt szuperül vezetek, otthon is szoktunk saját autóval, ott is jól megy, szóval reményekkel telve indultam az első vizsgámra.

Annyira ideges voltam, hogy kb 15x lefulladtam, és egy sima parkolást nem tudtam megcsinálni sehogysem, lett egy csomó hibavonalam.

Második vizsgán ugyanez, talán 1 fokkal lett jobb a vizsga, de annyira ideges voltam megint, hogy egyszerűen nem ment.

Izzadok, remeg a kezem, a lábam, hányingerem van,ki van száradva a szám, görcsöl a gyomrom stb... így csak arra tudok figyelni, hogy csak teljen már le az útvonal meg az idő, de nem tudok rendesen vezetni..

Most megyek a 3. vizsgámra, de egyszerűen nem tudom van e értelme, mert úgysem tudom megcsinálni.

Mit tegyek??

Kenőpénz nem megoldás, oktatóm nem fizet le senkit.


2016. márc. 23. 16:01
 1/3 anonim ***** válasza:

A kérdésedből gyorsan megtaláltam a válaszom:


"...így csak arra tudok figyelni, hogy csak teljen már le az útvonal meg az idő"


Ez a legrosszabb hozzáállás, mert így nem a feladatra koncentrálsz, hanem csak arra ,hogy legyél már túl rajta, így viszont nem figyelsz a részletekre.

Át kell az agyadat programozni, hogy csak arra figyelj, ami épp előtted van, meg kell erőltetned magad, hogy ott legyél az adott szituációknál, a végét teljesen el kell felejtened.

Tudod amikor egy nagyon izgalmas filmet nézek, baromi kíváncsi vagyok, hogy mi sül ki belőle, de nem tekerek a végére, mert végig akarom izgulni az odavezető cselekményeket. Fogd fel ezt játéknak, és csak a pillanatra koncentrálj.

2016. márc. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Van akinek 5-6 alkalommal sikerült csak, kérj töb plusz órát, h anem igazán emgy még.
2016. márc. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
75%
Első jól mondja. Ez a helyes hozzáállás. Amikor beülsz az autóba, felejts el mindent. Felejtsd el, hogy ez egy vizsga, felejtsd el, hogy mi fog történni, vagy mi történhet. Csak a jelenre összpontosíts. Arra koncentrálj, hogy neked most csak simán vezetned kell az autót. Nem idegeskedsz, nem ugrálsz le a kuplungról (mert a lefulladás emiatt van). Értelmezed a táblákat, a forgalmi helyzetet, és ennek megfelelően hozod meg a helyes döntést - alkalmazva a már megtanultakat. Nem baj, ha egy kereszteződésből 3 másodperccel tovább tart elindulni, mint a többieknek. Ilyen apróságokon nem érdemes fennakadni. Persze nem azt mondom, hogy lassan haladj, mert tempósan kell, de ne gondold azt, hogy egy parkolást két másodperc végrehajtani, mindig vedd figyelembe, hogy az autóvezetésben igen is kell időt hagyni bizonyos dolgokra (például jobbra kanyarodás előtt is lelassítunk). És csak szépen lazán. Semmivel sem más a vizsgán vezetni, mint egyébként: ugyanaz az autó, ugyanúgy viselkedik. Csak szép lazán.
2016. márc. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!