Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 16 éves Ford motorom eszi az...

16 éves Ford motorom eszi az olajat. Mi ennek az oka? És mennyire rossz a helyzet, ha kb 9-10 000 km alatt 1 liter fogyott?

Figyelt kérdés
Mire figyeljek oda, hogy minél tovább megússzam nagy baj nélkül? Lehet-e ezt "gyógyítani"?

2016. jún. 5. 19:35
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Kopott a motor.

Azt, hogy pontosan mi minden kopott, azt innen csak tippelgetni lehetne.

9-10ezer kilométer alatt egy liter sem örömteli, de még mindig jobb, mint ha 1000 kilométerenként enné meg.

Olajszintet folyamatosan figyelni kell, mert sanszos, hogy tovább romlik majd a helyzet, és egy szerelővel is értekezned kellene (bár a javítás költsége rossz esetben ijesztő összeg lehet)

10 ezer kilométer mondjuk az olajcsere periódus, persze illik folyamatosan utána önteni az olajat, de 10ezer kilométer után teljes olaj és szűrő csere nem ártana

2016. jún. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Igen, amikor vettem az autót, akkor egyből volt olaj- és szűrőcsere. Valamiért (szerintem olvastam valahol) folyamatosan néztem az olajszintet és mindig, amikor kezdett lejjebb esni a szint, akkor töltöttem rá egy keveset.
2016. jún. 5. 19:48
 3/8 anonim ***** válasza:

Semmi sem örök, kopnak a motorok, én meggyűrűztem egy régi dízelmotort, utána 6000-enként evett 1 litert, és örültem neki, milyen jó lett...

És utána még beleraktam vagy 90 ezret. Ugyanannyit evett akkor is.

2016. jún. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Gyűrű csere akkor ha kormos füst jön a kipufogóból . Amennyiben a motoron áll és folyik az olaj akkor tömítés . Öreg gépnél érdemes megfontolni hogy megéri e javítani vagy eladni megszabadulni tőle .
2016. jún. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
9-10ezer alatt 1 liter lazán! belefér egy 16 éves autónál!
2016. jún. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Még belefér, a gyógyítás meg kérdés menyni ér meg.
2016. jún. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a válaszom nem fog ide illeni de érdekes a 80-s években volt 1310-s dáciám aminek a gyári ol fogyasztás 1000km 2.5dl könyv szerint még normális úgy irta baj akkor kezdődik ha 1000 km 1 liter
2016. jún. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Sokat segítettek a válaszaitok!
2016. jún. 7. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!