Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swift 1.6 Sport vélemény?

Viper5757 kérdése:

Suzuki Swift 1.6 Sport vélemény?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kinek mi a véleménye , tapasztalata a Suzuki Swift sporttal kapcsolatban ? A 125 lóerős szériára gondolok nem a legújabbra. 2008-as példányokat találni kb. 1,5-1,7 között. Vagy ezért az árért valami hasonló tulajdonságú autót tud valaki amit érdemesebb megvenni ? Csak szívó benzines és kisautó érdekel. Az ilyen "Vegyél BMW-t mert a Suzuki szar" hozzáoszlásokat légyszíves mellőzétek. :)


Előre is köszönöm mindenkinek!



2016. jún. 8. 10:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Előre érzem hogy le leszek pontozva, de nem érdekel.

Nekem semmi bajom azzal aki Suzukit vesz, erős, megbízható, olcsóbb, japán kisautó. Ezt példázza az is hogy tele van vele Magyarország, az új típusokkal és a régiekkel egyaránt. Az általad említett Suzuki Swift 1.6 Sport még kellően dinamikus, fürge városi kisautó. Még vezetési élményben sem annyira vészes.


Viszont nem azzal a szándékkal írtam hogy a Suzukikat dicsőítsem. Az előbb objektívan, tények alapján írtam a Suzukiról, most azonban az én teljesen szubjektív véleményemet is szeretném veled megosztani...


Nekem a Suzuki külsejéről az igénytelenség jut az eszembe. Borzasztóan ronda autónak tartom. Fantáziátlan, ötlettelen és nem is nagyon törekednek hogy nagyobb változtatásokat eszközöljenek a külsején. Habár ettől függetlenül nagyon sokan veszik a Suzukikat, és ők biztosan az ellenkezőjét gondolják. Viszont ha itt tartunk, én már csak azért sem vásárolnék Suzukit, mert minden 2. embernek az van. Én meg nem szívesen állnék be a sorba. Az is igaz hogy 3-as BMW, VW Passat és Opel Astra-ból is van dögig. Nyilván nem véletlenül. De visszatérve a Swifthez. Ha kívülről még tetszik is, belül ott van a sok kopogós műanyag, kényelmetlen utastér. Nekünk régen sok Suzuki volt a családban, akkoriban jónak tűntek, de ma már hányinger jön rám tőlük. Mindenesetre ha neked tetszik, és bejön úgy ahogy van, akkor semmiképpen se hallgass rám. A lényeg hogy neked tetsszen és ne másoknak. De azért én a helyedben kacsintgatnék ezekkel is: Seat Leon, Mazda 3, VW Golf, Astra H, Volvo C30

2016. jún. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Tomcatters ***** válasza:
24%
Nekem speciel tetszik kivülről is .. belülről is, ..motorja is jó, váltó is, és ezekhez viszonyítva az ára is :)
2016. jún. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod , és az időt amit arra szántál hogy ezt leírd nekem. Tisztában vagyok vele hogy hogy sok suzuki van mindenhol, a külseje az nem azt mondom hogy a legszebb , de ez a "sport" verzió már elég pofás az alap verzióhoz képest. Az hogy kopogós a műanyag az utastérben az az autós újságírók legnagyobb fájdalma általában , engem nagyon hidegen hagy, nyilván másfél millióért tudja az ember hogy , nem egy csúcskategóriás autót fog kapni. És mivel kisautóról van szó azzal is tisztában vagyok hogy szűkös a csomagtartó és a hátsó hely, de ha ez érdekelne nem is gondolkoznék rajta hogy kisautót vegyek. Ami számomra lényeges egy autóban , hogy felszerelt és megbízható legyen és adjon egyfajta vezetési élményt. Nyilván majd ha gyerekeim lesznek és nagyobb helyre lesz szükség az autómba nem ezen fogok gondolkozni. Elhiszem hogy a Bmw , Audi ... stb kategóriájú autók lehet jobbak , de a fenntartása , alkatrészek is sokkal drágábbak de sokan nem veszik figyelembe.
2016. jún. 8. 11:19
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez van...az igaz, hogy kemény, de megy mint a szél. Nagyon szeretem, még soha nem volt vele probléma. Igaz a kötlezőkre sem vittem el, minden olajcserét otthon, aknáról csinálok.

A formájáról annyit, hogy a gyár nem véletlenül nem változtatott a kölsején..annyira jól sikerült a kölső dizájn, hogy nem volt értelme változtatni....

..hogy ez miből derül ki? nos a gyár is ismeri a statisztikát...

Amúgy a szívó konstrukció turbó nélkül egészen jól sikerült.


Érdemes felmenni a japán, holland tuning oldalakra..csodát látsz..eszméletlen, miket csinálnak ezzel a típussal.


ha sértetlen a kaszni, és a gyári alufelni van rajta, nem volt berhelve a motor, akkor vedd meg a legjobban tetszőt..


csak vigyázz, mert nagyon tépi az aszfaltot.


azt ne kérdezd mennyit fogyaszt, mert mint az olaj, mint a benzin minősége nálam a legfontosabb, nem nézem az árát..

105 ezer van benne, de még nem csipegeti az olajat.

2016. jún. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen neked is válaszod. Mindent leírtál amire kíváncsi voltam.
2016. jún. 8. 11:26
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

Egyik unokatestvérem vett ilyet újonnan, talán éppen 2008-ban. Azóta is megvan neki.

Szóval volt néhányszor szerencsém az autóhoz. Hát valami brutál a gép, köze nincs az alap Swiftekhet. Belül jól felszerelt, és a minőség is rendben van. Tisztára olyan mint a gokart, kanyarban egyáltalán nem dől be, persze kemény is a futóműve, de nagyon jó. A váltó fokozatai nagyon rövidek, de ez jó is, mert a 125 lóerő mégtöbbnek érződik, 160-ig úgy megy, hogy csak néztem. A konkrét példány amiről beszélek, abban 270 ezer km van (!!), úgy, hogy szinte állandóan padlógázzal van használva, mert az unokatestvérem soha nem kímélte az autókat. Egyszer kellett katalizátort cserélni benne, az is valamilyen sz*r benzin miatt volt, arra nagyon érzékeny. Nemrég ráköltött csomó pénzt, futóművet teljesen fel kellett újítani (nagyon rossz utakon is jár vele), meg még néhány apróságot cserélni kellett, de motor-váltó bontatlan, olyan, mint újkorában.

2016. jún. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Sok rosszat nem lehet rá mondani, még a gatyád sem ekll ráköltened. :)
2016. jún. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mindeninek nagyon szépen köszönöm a válaszokat , tanácsokat , sokat segítettetek. :)
2016. jún. 9. 10:35
 9/9 anonim válasza:

Majdnem négy évvel később jövök én is a válasszal, hátha megtudjuk, hogy lett-e végül sport Swiftje a kérdezőnek! 😄


Nekem is 2008-as benzines sport Suzim van. Természetesen egy kicsit megbirizgáltuk, így 152 lóerős. A futómű kemény (nyilván, mert sport), így egy-egy sz@rabb útszakaszon úgy ráz, hogy a mellem is le akar szakadni! 😂 Ezen kívül nem tudok rosszat mondani róla! Kemény kuplung, általában kemény pedálok, isteni pontos váltó rövid utakkal a sebességek között, igazi sport! A kormány érzékeny, sportos, nem tolták túl benne a szervót.


Kényelmes vezetni, bár nem fordulékony és kicsit magasnak találom az üléspozíciót.


Nekem - bár nem vagyok pancser - gondot jelentett, hogy nem éreztem parkoláskor a hátulját, de ezt egy sima, egyszerű tolatóradar meg is oldotta.


Összességében nagyon elégedett vagyok vele, szerintem jó választás volt, nem bántam meg! 😍


Most pedig érdekelne a kérdező tapasztalata, ha emellett a kocsi mellett döntött 2016-ban! 😄

2020. febr. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!