Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért várják el a vizsgabiztos...

Miért várják el a vizsgabiztosok, hogy agy tanuló úgy vezessen, mint akinek 20 éve van jogsija?

Figyelt kérdés
Nekem odébb van a vizsgám 24ike. De most is mondta az oktatóm, hogy egyik másik suliból azért vágták meg a gyereket mert bal belső sávban haladt. Másikat meg mert nem vezet magabiztosan stb. Oké ha közveszélyes pl elhajt a gyalogos előtt a zebrán. Vagy egyenesen haladónal nek ad elsőbbséget miközben ő balra kanyarodik, stop táblát semmibe veszi, stb buktassák meg. De pl nekem is mondták, hogy ha nincs felfestve pl a felző vonal,és azon haladok egy kicsit is az egyből bukta. Kérdem én most akkor mire figyeljek a közlekedésre meg a táblákra, lámpákra gyalogosra,hogy előznek e ha savot váltok. Vagy arra is, hogy nem e akarnak felettem egy repülővel bombát dobni rám? Nem érzem jogosnak ha ilyenekért buktatják a diákokat, hogy nem magabiztos, nincs felfestve az útburkolati jel,esetleg a belső sávban halad vagy a vizsgadrukk miatt nem tart be 1-2 ajtónyitási távot.De ezek mellett pl biztonságosan vezet elsőbbséget,stbt ad.
2016. jún. 8. 15:17
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
jó lenne 1-2 vbnek is elgondolkodni,hogy honnan jött, Ő hogy kezdte anó.Nem meghülyülni,meg jàtszani az istent ha kap egy kis hatalmat. Igen eddig biztos voltam magamban, se ezek hallatàn elbizonytalanodtam én is, hogy ha Őket ezért akkor bárkit bármilyen mondva csinált indokkal lehet buktatni. :)
2016. jún. 8. 15:21
 2/15 anonim ***** válasza:
34%
Szóval szerinted a jobbra tarts, a belső-külső sáv helyes használata, stb nem a biztonságos vezetés része?
2016. jún. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 szántóvető ***** válasza:
81%
ha nincs felfestve vonal és-ahogy te fogalmaztál-azon haladsz akkor az úttest közepén korzózol,még szép hogy ez bukta.
2016. jún. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ha a belső sáv nem terel el balra,hanem haladhatsz egyenesen is,akkor mi probléma lehet? Kérdem én? Azt gondolják sajnos,hogy le vezetsz az átlag 30-40 óra helyett extrém esetben 70et,akkor majd megtanulsz vezetni. Hát nem. Nem csak a vezetésben,de az élet minden területén azt tanulod meg,amit önállóan csinálsz,ha nincsenek melletted. Ezért mennek át 30 vagy annyi órával sem,azok,akik jogsi nélkül vezettek. Ha sosem vezettél mint pl én akkor vezethetsz xy órát megtanulsz vezetni,de tökéletesen,mint akinek x éve van jogsija,az órák alatt sosem fogsz megtanulni.
2016. jún. 8. 15:34
 5/15 anonim ***** válasza:
74%

Az elsőbbségadás a közlekedés legalapvetőbb és legfontosabb szabálya. Ez alatt az is értődik, hogy elengeded a gyalogost, az is elsőbbségadás. Meg a jobbratartásos résznél annyira kell vigyázz, hogy mindig az út szélén menj, és nincs para. Még többsávos úton is a külsőben mész, mert ugye a városban a vizsgázó nem dönget a belsőben 60-70-80-al a többiekkel.

Az már más dolog, hogy a legtöbben ezeket a szabályokat minden nap megszegjük, de már a jogsival a zsbeünkben. Nekem anno az oktatóm is mondta, hogy majd ha a jogsi a zsebembe lesz, akkor úgy nyomom az autónak, meg úgy vágom le a kanyarokat, ahogy akarom, de amíg mellette ülök, addig mindent be kell tartani, mert be kell bizonyítsd hogy képes vagy betartani a szabályokat. Ha még a vizsgáztató nélkül sem tartaná be az ember a szabályokat, akkor a való életben sem fogja soha.

Nagyon sok, szó szerint idétlen ember is képes lett jogosítványt szerezni, így teljesen biztos vagyok benne, hogy neked is, vagy bárkinek sikerül.

2016. jún. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%

Sokan túl reagálják a vezetést, úgy tekintenek rá mintha a marsra kéne eljutni

Véleményem szerint mindenre kell figyelni, nyilván egy Budapesten sokkal borzasztóbb közlekedni, mint mondjuk Miskolcon.

2016. jún. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
3as igazad van. teljesen. de ez kb olyan,minthogy én mondom neked,hogy vigyél el aból bbe x összegért. de lóvé nuku. nincs lóvé,mi alapján várjam el,hogy furikázz?Nincs felfestve,vagy kopott,mi alapján várják el,hogy én a forgalom,stb figyelése mellett figyeljek olyanokra is,ami nem az én dolgom lenne,hogy biztosítva legyen?
2016. jún. 8. 15:38
 8/15 anonim ***** válasza:
22%
Nem kell úgy vezetnie. Annál sokkal szabályosabban kell. :) De tényleg, nem kell kapkodni, "rutinoskodni", hanem figyelni kell a szabályokra. Aki 20 éve vezet az már nem tart be minden szabályt.
2016. jún. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ment mindenkinek a zöld pipa ,mert korrekt,normális,és nem ócsároló válaszok. :)
2016. jún. 8. 15:41
 10/15 A kérdező kommentje:
Nekem nem azzal van a bajom,h kell x + órát venni,azzal se,hogy jobbra tartani kell. Engem a vizsgabiztosok,hozzá állása bosszant fel. Persze itt is mint mindenhol vannak kivételek,de kevés. Azt hiszik az ember ....jaa pénzt azt a 11ezres vizsgadíjat+ az oktatónak ekkor egy órát,mert hát ez is óra,és így kb 15 rongy egy vizsga. :)
2016. jún. 8. 15:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!