Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudnám a vezetéssel...

Hogyan tudnám a vezetéssel (tanuló vagyok) járó görcsölést ( nem azért, mert vezetni kell, hanem, hogy ne hibázzak semmit) leküzdeni? Nektek mi a bevált módszer, amit ano alkalmaztatok?

Figyelt kérdés

20 óránáljárok. Még ugyanennyi kell,azt gondolom. Nagy hibák nincsenek. Szerintem se,se az oktatóm szerint. Csak azok amik a fent írt görcsölés miatt előjönnek. Félek,hogy ha már a sima órákon ez van,akkor mi lesz a vizsgán? Hogyan tudnék ezen változtatni? Mire gondoljak,mit tegyek vezetés előtt? Köszi. :)


24/L



#Ffhhf
2016. ápr. 14. 20:26
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

Gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni.

Kisebb hibák még rutinos vezetők is elkövetnek, minden apróságon nem szabad idegeskedni.

Ha úgy gondolod segít, valami természetes "stimulálót" használhatsz, de semmiképpen ne gyógyszertári készítményekben gondolkodj.

Citromfű tea - kúra, kávé, energia ital, de lehet az akár egy csoki is.

Amikor vezetni jártam, én a vezetés előtt megittam egy energia italt, ami egyébként nem volt szokásom, és azóta sem ittam belőle sokat.

A legfontosabb az, hogy elfogadd, a tanulás velejárója, hogy időnként hibázol, a hibákból is tanulsz, ne görcsölj rá, ha valami nem sikerül tökéletesen.

2016. ápr. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Idővel múlik, mindenki iylen először.
2016. ápr. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
én többszáz órát vezettem autót forgalomban vizsga előtt (persze oktatóval csak töredékét), plusz motorosrutinom is volt már pár év, nem is görcsöltem rá a vizsgára. Egész lazán vezettem, semmi hibám nem volt, aztán állítólag átmentem egy sárgán, amit se én, se az oktató nem láttunk, de hátulról a vizsgabiztos igen... Ennyi értelme van görcsölni. Ha szórásban vagy, akkor úgyis megvágnak. Ha aznap már megvan az elegendő pótvizsgadíj, akkor meg átengednek pár kisebb hibával is. Nem nagyzolásból mondom, de simán kenterbe vágtam a többi tanulót, mégis megvágtak. Más falábúak meg átmentek. Másodjára délutánra kértem direkt a vizsgaidőpontot, ráadásul pont akkor vett új autót az oktató, ami vegy 40 centivel hosszabb is volt, a vizsgán vezettem először. Persze többször elváltottam magam, bakkecskéztem, miegymás, volt is rajtam egy kis para. De átmentem. :)
2016. ápr. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!