Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 125 ccm es robogót vettem...

125 ccm es robogót vettem mint most kiderült. Érhet-e baj?

Figyelt kérdés
125 ccm es robogót vettem mint most kiderült. A vevő 50 es ként adta el, én meg megsem néztem a blokkot mostanáig. Am furcsa volt h 120 ig van skálzva az óra érdekelne hogy közlekedésben ha rész veszek a mocival, és a rendőr rájön, engem érhet-e valamilyen szankció? B jogsim van. Elég tapasztalt motoros vagyok am.

2016. jún. 11. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Olyan motort vezetsz, amire:

1, nincs jogsid

2, a motor nem rendelkezik a szükséges papírokkal


Most őszintén, szerinted érhet téged valamilyen szankció?

(Igen, érhet, nem is kevés.)

2016. jún. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 $$$$$ ***** válasza:

Ha észreveszi érhet. De ha igazoltat és szerencséd van elkéri a pappírjait ( adásvételi ) megnézi és ha abba 50 esként szerepel akkor tovább enged. De ha gyanus neki és elküldi vizsgálatra akkor megszí*od. Valamint akkor is ha előkapja az új kis "futópadot" ..... Tehát te tudod hogy kockáztac e . Nekem sok haverom van úgy mint te. És van aki már 2 ève tolja

nagyobb motoral mint ami a pappírokon van és

eddig mèg semmi se volt belőle. De könyen

lehet ! De ha te amikor vetted nem tudtad hogy 125 ös. Tehát szerintem ha ezt fogod tudni valahogy igazolni valamint ha véletlen észreveazik akkor lehet elfogadják . De akkor se fogsz tudni többet menni vele ha vèletlen megúszod kissebb büntetèsel a tudatlanság miatt. De elvileg a "törvènyek nem ismerése nem ment fel alóluk " tehat gondolom a motornál is így van.

2016. jún. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A baj nem akkor fog érni, amikor a rendőr ellenőriz.


A baj akkor fog érni, amikor - akár vétlenként is! - baleset részese leszel.


tudniillik hiába van neked smkp-ra kötelező megkötve, nem azt vezetsz, tehát amellett, hogy kategóriára érvényes jogsid sincs, nincs köteleződ. Ez pedig azzal jár, hogy az ellenfélben keletkezett kárt - vétlen félként is! - neked kell fizetni.


Gondolod, hogy amikor egy negyvenmillás telekjáró nem adja meg neked az elsőbbséget, belédmegy, kerekesszékbe kerülsz, akkor jó buli lesz még kifizetni a négy és fél milliós kárt, amit a biztosító kiszámláz az autó elejéért?


Emellett már szinte eltörpül az okirathamisítás, a jogosulatlan járművezetés és a biztosítási csalás miatt kiszabott pénzbírság (bár az okirathamisítás bűncselekmény, tehát priusz is jár mellé ajándékba).

2016. jún. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszömöm a válaszopkat asszem eladom
2016. júl. 5. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!