Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olajcserénél muszáj leeresztőc...

Olajcserénél muszáj leeresztőcsavart is cserélni?

Figyelt kérdés
most ami van azon gyárilag rajta van a fém tömítés
2016. jún. 15. 22:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Leeresztő csavart sosem kell cserélni. Kivéve ha nem mágneses a vége mert akkor megéri lecserélni. Ezt leszámítva nem kell.
2016. jún. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1# Azért vannak típusok ahol kell, de legalábbis illik.

Egy ex szerelő kolegám mondta valamelyik távolkeleti márkánál, hogy a szervizükben egy fiókban volt mindig hozzá, mert rendszeresen elnyalódtak.


A másik hogy mostanában a mostani autómhoz amikor olajszűrőt rendelek, szokott jönni hozzá csavar is és a szerelő az újat teszi bele. Régen a 3-as golfok idejében én sem cseréltem 200 ezer km alatt egyszer sem.

2016. jún. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az alátét lágy fém. Ha lehúzzák az előírt nyomatákkal, akkor tömít, de közben zömül és felkeményedik. Még egyszer ugyanoda ugyanúgy visszarakni nem lehet, csak megtépve fog tömíteni. Ezért kell cserélni, vagy egyszer venni egy kicsit drágább, de többrétegű (olajálló gumi rétegek is vannak benne) alátettel rendelkező csavart. Többször is visszarakható, nem kell megtépni, elég az előírt nyomaték, és tömít.
2016. jún. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Csavart nem kell cserélni, de ha van alátét a csavaron akkor azt viszont illik cserélni, legalább minden második cserekor. Ha nem cseréled akkor előbb utóbb szivárogni fog az olaj a csavarnál, aztán húzni fogsz a csavaron, az meg megszakad.
2016. jún. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A csavart én még soha nem cseréltem, ellenben a tömítő réz alátét mindig. Olajszivárgásom még soha nem volt.
2016. jún. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
th
2016. jún. 16. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!