Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lerakjam a segédmotor vizsgát...

Lerakjam a segédmotor vizsgát 15 évesen?

Figyelt kérdés

Jobban szeretnék motort venni, de picit félek a vizsgától.Persze tanulnék rá de valamiért kerülget olyan érzés hogy hiába tanulom meg, nem fog sikerülni..

Vagy várjak 2 évet amíg lerakhatom kocsira?



2016. jún. 21. 12:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha nagyon szeretnél motorozni akkor rakd le a segédmotor vizsgát. Miért ne sikerülne? Nem olyan nagy ördöngősség az. Ha rendesen megtanulod a kreszt, ill. a motort is készség szinten használod, nem lehet baj.
2016. jún. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a segédmotorosat nem érdemes. A1-et viszont el lehet kezdeni 15 és fél évesen.
2016. jún. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én letettem 15 évesen az smkp-t, de csak azért mert már 10 éve korom óta nagyon szeretnék motorozni. Sajnos az 50ccm nagyon gyorsan unható, ezért javasolnám én is hogy A1-el kezdj inkább.
2016. jún. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

1. vagyok,

Ja, hogy az A1 kezdhető 15 és fél éves kortól?

(Valamiért azt hittem 21). Akkor érdemes kivárni és azt letenni, mert ha tényleg megunod, kinövöd az 50-es kategóriát, meglesz a lehetőség 125-re váltani.

2016. jún. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Szeptemberben leszek 15 és fél

Énsem tudtam hogy le lehet rakni A1et 15 és fél évesen

Várjak Augusztusig és akkor rakjam le az A1et, vagy rakjam le most az AM-et?

Igazából már kinéztem magamnak egy 50cm3-mas motort és nekem az megfelelne

2016. jún. 21. 16:15
 6/10 A kérdező kommentje:
*Szeptember
2016. jún. 21. 16:16
 7/10 anonim ***** válasza:

Neked kell eldönteni, attól függ mennyi pénz, idő áll rendelkezésedre.

Egy-két szempont:


AM:

- ~50e ft

- csak 50cm3-ig (amit mellesleg a B kat.-val is vezethetsz majd.)

- olcsóbb vizsgadíj (bukások esetén lényeges)

- azonnal kezdheted


A1:

- ~75e ft

- 125 cm3-ig (B-vel nem lehet)

- drágább vizsgadíj

- ősszel kezdheted el


Az A1 kockázatosabb, de hosszú távon szerintem jobban megéri.

2016. jún. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hmm..

Átgondolom de szerintem AM lesz

Elég nekem egyenlőre segédmoci [link] Ezt néztem ki magamnak ha meg lesz a jogsi ezt szeretném megvenni.

Kocsira meg szerintem 19éves korom körül akarom lerakni de ez változhat. Mindenesetrem most így vagyokvele hogy megpróbálom AM-el.

2016. jún. 21. 17:03
 9/10 anonim ***** válasza:

Én személy szerint kivárnék és A1-et tennék le, mert az 50-es kinövése után még van egy lehetőség, és a 125 kategória már több élményt nyújt.

De persze ez az én véleményem, ha Neked elég az 50 egyelőre, akkor hajrá. Jó (és mielőbbi) motorozást!

2016. jún. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Most az a helyzet hogy augusztusban nincs oktatás és ha most elkezdeném akkor valószínűleg félbe kéne hagyni a tanfolyamot.Szóval megvárom az A1et és lehetséges hogy a suliban fognak indítani egyet, oda jelentkezek.

Köszönöm mindenkinek a válaszát!:)

2016. jún. 22. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!