Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az, hogy sok szülő...

Miért van az, hogy sok szülő manapság nem engedi felnőni a gyerekeit, hanem még 30-40 évesen is úgy kezeli őket, mintha tizenévesek lennének és még a legapróbb lépéseikbe is beleszólnak? (tisztelet a kivételnek)

Figyelt kérdés
2016. jan. 19. 12:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
43%

Miért van az, hogy sok 30-40es "felnőtt" nem tud felnőni, hanem hagyja hogy a szülei irányítsák őket?


tudod azzal lehet ezt megtenni, aki hagyja

2016. jan. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%

1: nagyon nincs igy, az a baj, hogy amit irsz, az ervenyes felnott, onallo embereknel, DE ahhoz pusztan egy eletkor elerese keves, kell a szulo nevelese is. A szulo es a gyerek nem egyenrangu fel, ha a gyerek serul amiatt hogy nem hagyjak felnoni, az nem lesz am olyan egyszeru szamara, hogy egyszercsak fogja magat es az asztalra csapjon.

Egy normalis ember szamara persze ez kevesbe ertheto, de aki folyamatosan egy elnyomo szemelyiseg hattereben elt es nott fel, az nem fog tudni elni a jogaival.


Olyan mintha egy 18 even at lelancolt embert kiraknal egy mezore, aztan csodalkoznal hogy miert nem tud futni hisz mindket laba jo.

2016. jan. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
75%
akinek 30-40-esen nincs vágya a függetlenségre, azt nem tudom sajnálni
2016. jan. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
88%

Na akkor ebben segítsetek nekem is.


28 éves vagyok, de az anyukám akivel amúgy hullámzó a viszonyunk mindenbe próbál beleszólni és megsértődik, ha nem az ő "tanácsa, elképzelése" alapján hozom meg a döntéseimet.


Egyszerűen nem hagyja, hogy éljem a saját életemet.

2016. jan. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
56%

4es:

leállítod szépen, ha nem használ, akkor durván.

ha ez sem, akkor egyszerűen nem veszel róla tudomást.

ha külön élsz, akkor a legjobb.

címedet sem kell tudnia

2016. jan. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
24%
El kell költözni, önálló életet élni és akkor nincs ilyen probléma. 13-14 éves kor felett normális ember rendelkezik minimum józan paraszti ésszel. 18 éves korig nem nagyon léphet, de utána konkrétan azt csinál, amit akar, a saját életét úgy alakítja, ahogy neki tetszik - csak a sok eletkeptelennek könnyebb állandóan a szülőt hibáztatni
2016. jan. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
96%

4-es vagyok!


Külön élek, a saját lakásomban a férjemmel.


Az édesanyám, akit nyilván a hibái ellenére is szeretek, így nem szeretném kiírtani őt az életemből, csak szeretném, hogy a maga életével törődjön és ne szóljon bele abba, pl., hogy a saját fizetésemet mire költöm.

2016. jan. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
83%

és elküldted már a francba?

ha nem fogja fel, akkor szépen nem engeded be.

nem tud viselkedni? nem engeded be

a saját házadban neked dirigál? mehet haza!

2016. jan. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
95%

Leginkább telefonon teszi:)


Igen nyilván milliószor összevesztem már vele, ilyenkor ideiglenesen jobb a helyzet, majd visszatér. Viszont nem szeretnék eltűnni az életéből.

2016. jan. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
95%
Na mindegy, már megszoktam, hogy ilyen, csak jó lenne változtatni rajta, mert elegem van kicsit, de azért szeretem.
2016. jan. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!