Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az a kérdésem hogy egy motoron...

Az a kérdésem hogy egy motoron mit számit tehát mitjelent ha minél nagyobb? : -a lóerö (én ugytudom hogy minél nagyobb annál erösebb) -a köbcenti (ez a térfogata az égéstérnek ugytudóm). TÖBBI LENT

Figyelt kérdés
Ugy tudom mik de azt nem értem hogy nézegettem motorokat és a régi(voltak újak is) nehéz vasparipák azoknak a nagy köbcentis változataiknak kisebb volt a lóeröjük mint a mostani könnyüszerkezetes kis köbcentiseké.gondolom a súly is közrejátszik.a másik hogy miben jobb egy 2 ütemü mint egy 4ütemü meg miben rosszab?.a válaszokat elöre köszönöm

2016. jún. 25. 16:25
 1/2 anonim ***** válasza:

A motor maximális teljesítménye (önmagában) nem sokat mond a használhatóságáról. Ha megadják a maximális teljesítmény és maximális nyomaték értékét és a hozzájuk tartozó fordulatszámot akkor a meghajtó motoról már valami halvány képünk van. A teljes jármű ezen kívűl még rengeteg paraméterrel rendelkezik.

A motorfejlesztés egyik iránya, hogy minél kisebb lökettérfogatú motorból minél nagyobb teljesítményt hozzanak ki. Ezt részben az égési paraméterek javításával, részben a fordulatszám emelésével érik el.


A kétütemű motorban minden hengerre minden fordulatra esik egy munkaütem, a négyüteműnél csak minden másodikra.

A kétütemű motor egyszerűbb, kevesebb alkatrészt tartalmaz, azonos lökettérfogat mellett nagyobb teljesítményt képes leadni, azonban többet fogyaszt és környezetszennyezőbb a négyüteműnel

2016. jún. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
előt e mindent leirtak ja 2t hamarabb kopik
2016. jún. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!