Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kopott motor vagy rossz turbó?

Kopott motor vagy rossz turbó?

Figyelt kérdés
VW Passat B6 2006 1.9 TDI. Lassan 300ezer km. Motorteljesítmény csökkenés az van bőven, már 1esben is alig húz, főleg 1500 fölött, szinte erőtlen. 2esben alacsony sebességen , ahogy engedem a kuplungot, rángat, le akar fulladni. 8000 km-t mentem utolsó olajcsere óta, a pálca szerint most van félig. Fekete füst nincs, meg igazából semmilyen füstöt sem látok visszapillantóban. Akkor most a motor kopott el ennyire, vagy a turbó haldoklik?

2016. jún. 27. 01:49
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Én még egy dízelt se láttam még, ami 1-esben húzott volna. Akár még egy vadi új sem.

Ezt így látatlanban szerintem senki nem fogja tudni megmondani neked.

2016. jún. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Ahogy írtad, abban a sorrendben meg kell mérni a henger kompresszió nyomást, utána a turbó nyomást.

De érdemes még az elő befecskendezés szögét is ellenőrizni, és a porlasztót is.


A 300.000.- km az még nem olyan sok, attól mennie kéne.

2016. jún. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%
Én egy légtömegmérőt tippelnék, ha nincs füst akkor a turbo nagy eséllyel jó mert kap elég levegőt.
2016. jún. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
az EGR szelep, frissen cserélve (4 hónapja)
2016. júl. 1. 11:43
 5/8 anonim ***** válasza:
én is mondanám a légtömegmérőt :)
2016. júl. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
elsö válaszoló: nekem egy b5 passatom van 1.9 tdi ez az elsö dízel autom és a tapasztalatom az hogy amikor oda lépek neki 1-esben elégé belehúzz az ülésbe ....
2016. nov. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hátha valakit érdekel, az üzemanyagpumpa volt a ludas. Cserélve, megy mint a sárkány! :)
2017. jún. 4. 21:46
 8/8 anonim ***** válasza:
nekem 1-esben el sem indul ha padlózom,csak kapirgál egy helyben :D
2017. jún. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!