Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » E46 BMW 320d, vagy 1.9TDI...

E46 BMW 320d, vagy 1.9TDI (adagolós 90 v 110 lovas) Audi A4?

Figyelt kérdés

1.9 TDI -s golfom volt, ám nem vihetem külföldre, így ott vásárolnék autót. Annyira nem vagyok elszállva a Golftól, hangos, meg minden. Éppen ezért van a tervben a BMW. A motorról jót hallottam, vezérlése láncos, a pillangószelepektől nem félek, majd kiveszem :D

Az Audi pedig azért van a választási lehetőségek között, mert feltételezem komfortosabb, mint egy korabeli VW, halkabbra tippelem, stb.


A BMW -hez jobban húz a szívem, szeretem kipróbálni az új dolgokat, ám szívesen meghallgatom a ti véleményeteket is!


2016. jún. 29. 10:32
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Hét ha nem tetszik a mostani 1.9-es TDI, akkor vegyél BMW-t, mert az Audiban is ugyanez van. De nehogy azt hidd, hogy a BMW jobb lesz, sőt, sokkal több a fenntartása, és kényesebb is.
2016. jún. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Csak magánvéleményem hogy külföldre utazós munkaautónak túlságosan kicsi is ez a hármas beemer.

Egy nagyobb kombi Audi sokkal hasznosabb lenne. Az Audiban a Golfénál jobb a hangszigetelés ezért kevésbé hallani be a motor hangját és emiatt nem hangosabb mint a dízel beemer.

A többiben szerintem igaza van az előző válaszolónak.

2016. jún. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy "kényesebb", meg az alkatrészek is drágábbak, de ugyanannyival strapabíróbbak is! A vezérlést sem 40 ezrenként kell cserélni, míg a Golfban már megint cserélni kell! A láncos vezérlés meg simán kibír 300-350 ezer km -ert. :)


A gond az, hogy nem sok referenciával találkoztam! Ám ültem már 26 éves E34 -ées BMW -ben, s jóval komfortosabb, minőségibb (prémium) érzetet nyújtott, mint pl. egy 10 éves opel, vagy az én 18 éves Golfom :)

Amiket néztem, azok 2002 -es évjáratú E46 -osok lennének. Sedanban lenne a legjobb, de a kombitól sem idegenedek el (ártól függ természetesen (kombis olcsóbb) )

2016. jún. 29. 11:10
 4/25 anonim ***** válasza:
Nekem Audi 1.9 TDI-m van.Kívül hangos,belül viszont nem hallani a motor hangját.
2016. jún. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

"A vezérlést sem 40 ezrenként kell cserélni, míg a Golfban már megint cserélni kell!"


Tessék?? 40 ezer km?

2016. jún. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

persze,lassan már két közért fogja majd kicserélni :D


Amúgy meg 90E km. :)

2016. jún. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Oh igen... :D A hírtelen bepattanó információ helytelen volt! :D Természetesen nem 40 -et szerettem volna mondani! :)


S megkérdezném, akinek A4 -es 1.9TDI autója van: ültetek-e már egy ugyanilyen motorral rendelkező VW -ben, vagy Skodában? Összehasonlítva tényleg halkabb a beltérben-menet közben?

2016. jún. 29. 12:50
 8/25 anonim ***** válasza:

Tényleg csendesebb. A Skoda a legrosszabb, attól még a Vw is csendesebb, de legjobb az Audi.

De egyébként ez motortól is függ, meg lehet csinálni az 1.9 tdi-t csendesre is, adalékkal, vagy valamennyi 2t olajat keversz a gázolajhoz, és csendesebb lesz az adagoló.

2016. jún. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Szerintem az 1.9 tdi egy elég igénytelen motor, jó értelemben. Passat-ot néznék a helyedben. Audi költségesebb, hiába egyezik meg jó pár dolog.
2016. jún. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 Osynho ***** válasza:

Vezetted mind a 2 autót? Már, ha fontos ez a szempont. :)


Én E46-ot mondanék emiatt + a modernebb CR motor miatt, ami ugyan drágább, ha valami baja lesz, de finomabban jár erősebb és csendesebb, mint az adagolós 1.9 tdi. A lényeg, hogy jót kell venni, inkább a vásárláskor drágábbat.


Összességében nem drágák az alkatrészek egy E46-oshoz, persze, nem swift-hez kell hasonlítani. :D

2016. jún. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!