Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motort cseréltek az autómban,...

Motort cseréltek az autómban, állítólag teljesen újat kaptam. Hogyan tudnám ellenőrizni, hogy tényleg egy új motor van az autóban, nem csak egy használt de nagyon letisztított?

Figyelt kérdés

A kereskedő végeztette el a műveletet akitől az autót vettem és nem tudom melyik szervizben. Szóval úgy akarnék megbizonyosodni erről, hogy nem vele lépek kapcsolatba, hogy adjon számlákat, vagy a szerviz telefonszámát stb. Szóval valami olyasmi érdekelne, amit otthon is meg tudok nézni, pl 2e km után le akarom cserélni az olajat (mert elvileg most bejáratós, és egy ilyen olajcserét sok szerelő javasol) azon látok-e valami különbséget, mint egy normál olajcserénél.

Egy N43B20 motorról van szó egyébként.


2016. jún. 29. 11:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%

Nem fogsz látni semmit a 2000 km után leengedett olajból.

Odamehettél volna a szervizbe amikor cserélték. Így utólag ellenőrizgetni? Ha működik menj vele, ennyi.

2016. jún. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Sajnos nem mehettem volna oda. Ezért lenne jó utólag.
2016. jún. 29. 11:38
 3/19 A kérdező kommentje:
És nem muszáj az olajból rájönni, bármilyen ötlet érdekel.
2016. jún. 29. 11:38
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy teljesen új motort építettek volna bele, inkább egy felújított motor lehet az. Egy gyári új motor ára, még egy átlagos Opelnél is 1 milla fölött van, nemhogy egy BMW-nél. A felújított motorról pedig nem lehet megmondani, hogy mit csináltak rajta és milyen alkatrészekből gyúrták össze.
2016. jún. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Elvileg 5000 euró volt a motor ára.
2016. jún. 29. 13:05
 6/19 anonim ***** válasza:
Az más, akkor már hihető, hogy valóban új. Akkor a motorszám alapján lehetne talán leellenőrizni az eredetét.
2016. jún. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Ezt majd megpróbálom, köszi, hátha.
2016. jún. 29. 14:12
 8/19 anonim ***** válasza:
Azért szerintem egy szakértő szem már ránézésre is megtudja mondani, hogy valóban új-e az a motor. Az alkatrészeken, csavarokon, hengerfejen, látni lehet ha új valami.
2016. jún. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Bruce_Lee ***** válasza:

Nem mehettél volna oda már az durva.

Papírokat is kellett volna adni a vadi új motorról ez a minimum.

A blokk maga lehet hogy új, de hogy a főtengely, hajtókarok, dugattyúk, gyűrűk, vezérlés... is új lenne már nem hiszem.

A hengerfej meg biztos hogy nem vagy az nem is volt benne a cserébe?

Maximum felújított lehet a motor.

Javíts ki ha tévedek de 2,5-3000 euro egy ilyen bontott motor komplett.Azzal jobban járhatott a kereskedő.Bár ez egy napos munka lett volna kicserélni.

5ooo- volt motor és a munkadíj?

2016. jún. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"Kereskedő" alatt egy márkakereskedést értesz? Mert akkor írhatnád azt. Sokféle autókereskedő létezik.

Bár lehet hogy nem mert azt sem tudod hol javították.

Vagy hány éves az autó?

Garanciában történt és te fizetted a javítás egy részét pl?

Garancián túl?

Ez mind lényeges lenne.

Így csak mindenki ír valamit amit elképzel a hiányos leírás alapján.

2016. jún. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!