Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egyenragú útkereszteződésben,...

Egyenragú útkereszteződésben, az egyirányú utcában mára már szabályosan forgalommal szemben haladó kerékpárosra vonatkozik a "jobbkéz szabály"?

Figyelt kérdés
2010. jún. 14. 12:28
 1/10 anonim ***** válasza:

Helló!


Én úgy tudom, hogy vonatkozik rá, tehát behajthat, de szorosan az út jobb széléhez húzódva kell közlekedni (neki jobbra tartva).


Ez amúgy sztem egy baromság, a biciklisek eddig is ott közlekedtek, ahol akartak és még jogosítvány sincs rá, így el se lehet venni, de ez csak megjegyzés.

2010. jún. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Elnézést, de nagy tévedés! A kerékpár csak akkor mehet be az egyirányú utcába, ha a fehér nyíl alatt van egy kiegészítő tábla amin egy bicikli található!
2010. jún. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
"A kerékpár csak akkor mehet be az egyirányú utcába, ha a fehér nyíl alatt van egy kiegészítő tábla amin egy bicikli található!" - erre a kerékpárosra vonatkozik a "jobbkéz" szabály ha tőlem jobbról érkezik?
2010. jún. 14. 15:12
 4/10 anonim válasza:

Szerintem igen.

Amúgy azt hittem bringás vagy, azért szóltam, nehogy megbüntessenek;)

2010. jún. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igazából lényegtelen, mert akármikor bejönnek =)
2010. jún. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

tisztázzuk a dolgokat:

1: a bringás csak akkor hajthat be a behajtani tilos felől, ha alatta kiegészítő tábla jelzi, egyébként nem. Ekkor is csak az ő menetiránya szerinti jobb oldalon mehet

2: ebben az esetben az "egyirányú út" tábla alatt neked is jelezni fogják, hogy figyelj, mert itt bizony bringások érkezhetnek az út másik oldalán.


ha a jobb kézre eső út egyirányú felőled a másik irány fele, de jön a bringás, akkor annak bizony a jobb kéz szerint elsőbbséget kell adj, hiszen jobbról jön (és ha ott a kieg. tábla még szabályosan is). ezt onnan fogod tudni, hogy a jobb oldali úton a tábla alatt ott lesz a kieg. tábla. Ennek hiányában (ha csak az egyirányú tábla van) nem kell számítanod bringásra. ha mégis lenne, akkor a bringás a hunyó, hiszen behajtani tilosba ment be

2010. jún. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Én úgy tudom minden egyirányú utcába bemehet forgalommal szemben és elsőbbséget kell adnia.
2010. jún. 15. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
19:30-s válaszadónak van igaza!
2010. jún. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

01:20

hogy mehetne már be mindenhol? gondoljatok már csak egy kicsit bele, az tök balesetveszélyes lenne, hiszen alapértelmezés szerint nem kell számítanod szembejövőre. ha mégis kell, arra ott a kiegészítő tábla. egyébként mielőtt hülyeséget írnátok, inkább légyszi olvassátok el a kresz-t, vagy legalább a kreszvaltozasok.hu oldalt! és terjesszétek mindenki körében, hogy CSAK kieg. tábla esetében lehet behajtani szembe!

2010. jún. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, egyébként az utolsónak:


"hiszen alapértelmezés szerint nem kell számítanod szembejövőre"


Megkülönböztető jelzéssel bármikor, figyelmeztető jelzéssel bizonyos időszakban jöhet szembe, ezért számíts mindig rá, biztonságosabb! :)

2010. júl. 5. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!