Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért jobb a benzines mint a...

Miért jobb a benzines mint a dízeles ha azonos áron kapsz ugyan olyan típust?

Figyelt kérdés
Most itt használt autókra gondolok ! ha az ember nem megy vele olyan sokat miért jobb a benzines ? hiszen a dízel ott is kevesebbet fogyaszt ha nem megyünk sokat nem ? Drágább a szervizelése de használtatónál mind a kettőnél elég komoly arák bármikor bejöhetnek szóval bármelyiket nézzük jó állapotút kell venni azt az a fontos nem ? Meg azt olvastam hogy a diselek gyengébbek de hát ha csak ilyen elautózgatásról van szó akkor ezzel nincsen semmi baj nem ? Előre is köszönöm a válaszokat !

2016. júl. 4. 11:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Na most ugye a motornak van egy üzemi hőmérséklete, ebben érzi jól magát.

Ezt egy benzines kocsi elég gyorsan eléri, ezért szokták rövidebb távokra is ajánlani.

Fogyasztás, szervizelés: igen, ismert tény, hogy egy benzines kocsi többet fogyaszt, egy dízeles kocsinak meg magas a szervizelési költsége. Ezért ha egy kocsit rövidtávokra használunk, nem melegszik fel rendesen, még mindig jobban jövünk ki egy benzines autó szervizelésével.


Használt autó: nem tudhatjuk, az előző tulajdonos hogy bánt a kocsival. Ezért ajánlják régi kocsikból, használt autókból a benzinest.

2016. júl. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Dízelekben átlag 2-3x annyi kilométer van 10-15 éves korukra, mint a benzinesekben.

Egy egyszerű szívó benzinesben nincs turbo, egr, kéttömegű lendkerék, nagynyomású pumpa, piezo injektor, dpf, stb, ami elromolhat.

Ezek egyenként több tíz-, százezres tételek. Ha nem mész sokat, soha nem hozza vissza az árát üzemanyagban.

2016. júl. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mert a gázolaj fűtésre való, azért.
2016. júl. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Dízelt azért vesz az ember, hogy menjen vele. Az előző tulaj is azért vette meg. Tehát, ahogy #2-es is mondta, sokkal többet volt nyüstölve, mint egy azonos korú benzines. A benzinest sok esetben azért adja el az ember, mert megunta, vagy mert megtelt a hamutartó. :-)

A dízelnél ez úgy műxik, hogy megveszi a pógár, vagy cég, belepakolja a maga 300.000 km-ét, aztán amikor már befigyel egy komolyabb költség, akkor igyekszik jó áron túladni rajta.

2016. júl. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
használt dízelek közül is lehet jókat kifogni, én pl. egy 6-os mazdát vettem 280 ezer km-el, azóta 70 ezret mentem vele, 5 olajcsere, egy fékbetét/tárcsa csere, ill. egyszer villant a DPF, kitisztítattam és azóta is megy, 4-5 literrel eldöcörgök országúton. napi 2 X 50 km-t használom melóba. szóval szerencse kérdése is szerintem.
2016. júl. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Na igen. Napi 2x50km-nél már érdemes megkockáztatni egy dízelt.
2016. júl. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

dízel-dízel...nem mindegy, milyen dízel, van sokfajta, és pláne nem, hogy ki gyártotta!!

Régi, 80-as, 90-es évekbeli szívódízelekbe úgy raksz 100 ezreket, hogy hozzá se kell nyúlni a motorhoz, a napokban meg olvastam egy cikket egy VW PDTI dízelről, hogy törvényszerű, hogy eltörik a hajtókat 150e fölött.

Egy régi dízel olyankor még bejáratós, és új szaga van.

2016. júl. 16. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!