Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automata váltó vs Kézi váltó...

Automata váltó vs Kézi váltó Melyiknek mi az előnye?

Figyelt kérdés

2016. júl. 5. 10:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%

automata - egyszerűbb, kényelmes, ezért van, akinek unalmas. Pl. nekem, valahogy jobban figyelek, ha nem automatát vezetek.

kézi - nehezebb, de nem nehéz

Szerintem először mindenképpen kézi váltós autót érdemes megtanulni normálisan vezetni. Ha az már profin megy, akkor jöhet az automata váltó. Mert az ciki, ha mondjuk valaki nem tud manuálisat vezetni és hirtelen valamiért pont olyan autót kéne vezetnie. De ha már egyszer megtanulta normálisan, akkor lehet automata is, már nem fogja elfelejteni a manuálisat sem.

2016. júl. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Volt már ilyen kérdés, általában egymásnak is ugranak erre a két tábor fanatikusai. Ráadásul az automata váltó mondjuk úgy, gyűjtő fogalom, többféle konstrukció létezik.

A legegyszerűbb a nyomatékváltó, irányt (előre, hátra) kapcsolva közlekedsz, gázzal gyorsít, fékkel lassít, nincs kuplung, sebességet az automatika vált, ezért lefulladni sem lehet. Ezt a technikát lehet különböző módon bonyolítani, de valójában felesleges. Manuális váltó esetében neked kell a sebességet váltani, kezelni a kuplungot - van akinek ez plusz élmény, másnak meg nyűg.

2016. júl. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
64%

Kézi: idegesítő, problémaforrás (lefulladás stb), "nehéz" megtanulni, DE van aki szerint kell a teljes vezetési élményhez

Automata: egyszerű, DE pont emiatt sokak szerint unalmas

2016. júl. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Tanultam vezetni, emlékszem az elején pokolra kívántam a kuplungot meg ezzel együtt a váltások is bosszantottak.

Amúgy nincs semmi bajom már a kézi váltóval.


Amondó vagyok, egy átlag embernek meg amúgy is felesleges egy automata. Lehet kényelmesebb, meg nem lehet lefulladni. Viszont, ha valami elszáll, nagy a baj, kevesen értenek hozzá rendesen. Vontatni nem tudsz.


Kézi váltó nehezen megy nagyon tönkre. Szinkrongyűrű elkophat, de ezek mind jóval kevesebb emésztenek fel, mint egy turbina meghibásodás mondjuk. Kettőstömegű lendkerék drága, de átalakítható.


Nem látok nagy érveket az automata mellett szgk-ban, szerintem kellőképpen ellustítja az embert.

2016. júl. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
50%

automata mindörökké!


előnye?azon kívül, hogy soha nem fullad le, kíméli a hajtásláncot.

ja, és kényelmes, biztonságos...nem kell a váltással bíbelődni...


nappersze lesz ám ellenkező vélemény is...


én azt javaslom, nehogy vegyél automatát...még a végén jól fogod magad érezni az autódban...megasztán mit szólnak a barátaid?


naugye.

2016. júl. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
52%

a kézi váltónak az utóbbi 10-15évben semmi előnye nincs.


"Mert az ciki, ha mondjuk valaki nem tud manuálisat vezetni és hirtelen valamiért pont olyan autót kéne vezetnie."


ez hogy jött össze?ha nem tudja vezetni akkor nem mehetett át a vizsgán ha meg automatán vizsgázott valaki az meg nem vezethet manuálisat sehogyan sem.

2016. júl. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
26%

6: Úgy jön össze, hogy valaki megtanult manuálison, de utána rögtön automata váltóst vesz, kap. Akkor még nem rögzült neki a váltás manuálissal simán. És nem biztos, hogy utána tud majd vezetni manuálisat.

Egyébként semmi bajom az automatával, szerintem is jó. Csak nem azzal kéne kezdeni annak, aki még nem tud normálisan vezetni.

2016. júl. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Azt hallottam hogy az automata váltó hamar meghibásodik
2016. júl. 5. 20:52
 9/22 anonim ***** válasza:
Tudok példákat a monuális váltó olyan mértékű meghibásodására, amikor azok javitása került több százezerbe. Az automata váltó javítása valóban költséges, főleg a bonyolult "modern" konstrukcióké(DSG,és társai), amelyek valójában fölöslegesen lettek bonyolítva, de tény, hogy egyre több autóba kerülnek be. Olcsóbb megelőzni a bajt, persze nem lehet kizárni teljesen a meghibásodás lehetőségét
2016. júl. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 veterán vas ***** válasza:

Az, hogy hamar meghibásodik, nem teljesen igaz. Mindent lehet kíméletesen használni, és mindent szét is lehet nyúzni. Ez nem típus/márka függő, hanem ember függő. Az viszont igaz, hogy a manuális javítása olcsóbb, könnyebb hozzá alkatrészt kapni.

Nekem személy szerint nem tetszik, hogy a váltó "dönti el" hogy mikor kapcsol le vagy föl. Szeretem magamnak megválasztani hogy mennyinél és hányadikba.

Hogy esetleg nem az "optimális" fordulatszámnál váltok és nem az előírt sebességi fokozatba?.....az legyen az én bajom. ;)

2016. júl. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!