Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha elkapnak jogsi nélkül...

Ha elkapnak jogsi nélkül 50-es motorral mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Van egy Simsonom fordúlnék vele párat a faluban, ha esetleg megállítanának mire számíthatok? Van bukóm, biztosítás, jók a lámpák, gumik stb...

2016. júl. 6. 13:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Én ezt eljátszottam párszor!

:D


Függ az életkorodtól is.


14 alatt:

Ha megfognak akkor felveszik az adataidat, a motort hazatolatják veled (A segédmotort toló nem számít vezetőnek), elkísérnek és a szüleid adatait is felveszik, majd megy a feljelentés a családvédelemnek. (A szüleimet kb. a 6-7. alkalom után idézték be, volt fejmosás, fenyegetés, ígérgetés.)


14 felett már kapod a bírságot, ami 30 ezernél kezdődik. (50 egy jogsi)

2016. júl. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az engedélyhez kötött jármű vezetője nem rendelkezik járművezetésre jogosító okmánnyal (KRESZ 4. § (1) bekezdés a) pont): helyszíni 45e, ha feljelent akkor 90e.
2016. júl. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha fiatalkorú vagy, max. gyámügy felé tesznek feljelentést, majd a szüleid kapnak egy papírt hogy ejnye-bejnye.

Ha normálisabb a rendőr, ezt sem teszi meg, hanem hazatolatja veled a gépet (persze ehhez a te hozzáállásod is szükséges, nem érdemes arcoskodni).

Ha nagykorú vagy, szerintem igen nagy az esély a zsebbenyúlós mutatványokra...

2016. júl. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
49%

Jogosítvány nélkül ne fordulgassál vele semerre, főleg ne utakon..

Nem véletlen KELL jogosítvány!

Akit meg elkapnak, meg is érdemli! ( bocsi, de ez a véleményem erről! )

2016. júl. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!