Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valaki mesélne a konténeres...

Valaki mesélne a konténeres kamionozásról?

Figyelt kérdés

Kezdem unni a ponyvás kamionozást, és kipróbálnék valami újat, lehet jobban bejönne, úgy hallottam nem kell rögzíteni az árut stb... szóval egy új szakma lenne, de nem találtam semmit róla a neten. Valaki tudna mesélni róla? És esetleg hogy milyen cégeknél lenne érdemesebb próbálkozni állást találni?


Köszönöm



2016. júl. 6. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Az árut nem kell rögzítened, mert a konténerbe van pakolva, ez a lényege.

A konténerforgalom nagy része vízen és vasúton bonyolódik. közúton csak a házhozszállítás megy. Azt meg ugyanúgy csinálják általában, mint a ponyvások. Rááll a rámpára és rakodják hátulról. A kialakítás miatt ez lassabban megy, mint egy ponyvásnál, ráadásul általában 4-5 órás díjmentes rakodási időt szabnak ki a fuvarozók, azzal meg könnyen élnek a fel/lerakodási pontokon. Mivel nálunk (Gönyű és BILK kivételével) nincs komoly konténerterminál így a forgalom sem egetrengető.

2016. júl. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
én inkább a nemzetközi konténerezésre gondoltam, egy céget szoktam látni ami feltűnt, az az ECS Eurocontainers , azokat mindenhol látom, lilák. De az belga cég és csak szlovákián keresztül alkalmaznának az meg nem lenne jó
2016. júl. 6. 14:41
 3/7 anonim ***** válasza:

Mint írtam, szűk piac.

Konténert nem éri meg közúton szállítani, kerüli mindenki, azért járnak zárt konténervonatok a német kikötőkbe.

Eseti, rendszertelen nagyobb távolságú közúti konténerfuvarok vannak inkább Európán belül

2016. júl. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A VÁMoltatás miatt több a papírmunka vele, valamint ezért is kell jobban vigyázni rá.
2017. ápr. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
azóta már megjártam, nem kellett vámolni mert nem kínai cuccok jöttek-mentek, hanem európán belüliek
2017. ápr. 17. 00:19
 6/7 anonim ***** válasza:

Fizetik ugyanúgy a rakodási időt?

Határátlépéseken nem kell vámoltatni (függ a tartalomtól)?

Pörgősebb vagy ugyanolyan mint a ponyvás meló?

Gondolom nem annyira pörgős mint a hűtős meló, ahol sietni kell az áru miatt.

2017. júl. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
fizetik a rakodasi idot, nem kell vamolni mert ez eun beluli dolog ( ami pl kinabol jon ott kell de mi nem foglalkozunk vele nincsenek olyan kontenereink). Es nagyon hajtos lett az utobbi idoben, 100 200 km-t mesz kb, szoval nem mint a ponyvasnal, hogy 1000 km meg ilyenek
2017. júl. 29. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!