Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kétütemű, kicsi, egyhengeres...

Kétütemű, kicsi, egyhengeres motor, fura, "feleződő" hanggal. Mire utalhat ez?

Figyelt kérdés

Próbáltam keresni, nem tudom, van-e külön neve a jelenségnek. Egy 43 köbcentis fűkasza ő, rendeltetésszerűen használva (max gázon jó terheléssel 7000 környékére leeső fordulat, semmi játék a gázadással, vagy ha ütőkés van fenn, akkor azért fülre kicsit korrigálni kell a gázt, de ennyi. Légszűrő ápolva, kipufogótorok tiszta, másik gyertya ugyanez). A kérdés azért van ebben a kategóriában, mert itt lesznek a hozzáértők valószínűleg, és hallok mocikat is ilyen hangon pörögni, nem is biztos, hogy hiba, bár kezelni azért biztos jó lenne.


A jelenség olyan, mintha minden második robbanás lenne teljes, köztük meg kicsi vagy semmi. Így mintha egy oktávval lejjebb akarna dolgozni, vagy mintha rekedt szaxofont akarna utánozni. Második szezonját tapossa, korai lenne a gyújtáshalál, vagy rosszul gondolom?


2016. júl. 6. 20:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Le tudnád videózni?
2016. júl. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én úgy hallottam ezt négyütemezésnek mondják, az én kétütemű 125-ös sportmotorom is csinálta rossz előgyújtás beállításkor.
2016. júl. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Úgy berregett, mint a négyütemű motorok.
2016. júl. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Fixnek tűnik a gyújtásegység, gondolom valamennyit enged a két csavaron játszva, kipróbálom. Gyertya rendben van, nem volt hézag állítva, másik (perfekt helyettesítő más márkából) gyertyával is ez volt. Akkor ez arra utal, hogy kicsit korán van a szikra?
2016. júl. 9. 22:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezt nem csak gyújtás,ha nem karbi is okozhatja szennyeződés miatt miatt.Van benne 1 finom szűrő,amit csak a megbontásával lehet kitakarítani.1 éves gépnél is találkoztam ennek eltömődésével.Ezen a fordulaton a benzin, levegő arány legkisebb romlása is ezt okozhatja.A karbit meg átfújni levegővel.Vannak fűkaszákon szabályozó csavarokkal,és vannak fix-re épített karbik,amiken csak az alapjárat állítható.Lehet,hogy a vibrációtól elállítódott v.melyik.Ennek kitakarítása,átnézése közepes szaktudással is megoldható idő ráfordítással,költség mentesen.A gyújtás cserére csak ezután gondolnék.Ezt a hibát a tekercs szakadása is okozhatja.
2016. júl. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Karbitakarítás után beszámolok a fejleményekről, meg előtte ha sikerül dobok fel egy videót a hangjával, jól jöhet a későbbi keresgélőknek is egy megerősítés, hogy "erről van szó".
2016. júl. 10. 08:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!