Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Common rail dízelhez érdemes...

Common rail dízelhez érdemes valamilyen adalékanyagot tölteni tankoláskor?

Figyelt kérdés
Ha csak sima gázolajat tankolok, akkor érdemes valamilyen adalékanyagot is hozzátennem, ami mondjuk keni a nagynyomású szivattyút? Van értelme ezeknek az adalékanyagoknak egyáltalán?

2016. júl. 7. 15:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Honnan jut ilyen az eszedbe? A gázolajnak meg van a kenő képessége ami kell a rendszer kenéséhez.
2016. júl. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nincs értelme. Ha tönkre akar menni tönkre is fog. Nem tudod megelőzni.
2016. júl. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem kell hozzáönteni, ezek a szivattyúk érzékenyek és még az anyagot is kispórolják belőle, úgy is tönkre fog menni. Ne hallgass az olyan fotelfizikusokra akik 2T olajat meg minden szirszart öntögetnek bele. Mint ahogy az is hülyeség, hogy a hazai gázolaj szar és attól mennek tönkre. Francokat, németeknél ugyanúgy mennek tönkre a magasnyomású szivattyúk. Mai kocsik nem örök életűek...
2016. júl. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha prémium gázolajat tankolsz akkor nem szükséges adalékolni, viszont ha csak alap gázolaja akkor egy kis 2T olaj nem árt neki, mert elég száraz a magyar gázolaj.
2016. júl. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
61%

4 !!! Mi az hogy alap gázolaj?

Szerintem a te agyad száraz.

Merem ezt úgy leírni hogy már nagyon régóta dízelt vezetek. Több millió km-t és még a rendes gázolajtól soha nem ment tönkre semmilyen alkatrész. De még a cégnél se, pedig van jó néhány kamion.

2016. júl. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyel fölötte írtam mi van erre benyögi... :D
2016. júl. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Semmi gáz. Tudtuk hogy jönni fog egy aki locsolja a 2T-t mindenhova.
2016. júl. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Remélem valami ásványi olcsó 2T olajat öntögetnek bele amúgy, hogy még az is lerakódjon mindenhova, mikor épp elég baj van a koromlerakódásokkal az EGR-nél, DPF-nél.


És amúgy mennyit öntenek bele ezek az okosak? Mert ha egy tankhoz egy deci, annak értelme nincs még ha tényleg kenne is valamit. Ha meg rendesen ötvenesbe keverik, akkor garantáltan belerohad mindenbe.

Ez is valahogy úgy keletkezhetett, mint az "alacsony fordulaton el kell váltani, nem pörgetni a motort és akkor kevésbé kopik". Ja....

2016. júl. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Vannak adalékanyagok de azokat egy szerelőtől kérd. De azok tisztításra vannak és csak akkor öntsd bele ha autópályán mész. De amúgy ajánlott ezekkel autópàlyàn menni hogy kiégjen a korom. Én a kocsijainkba mindig a jobb dízelt és a jobb benzint tankolom. Az köztudott hogy a németeknél jobb minőségű az üzemanyag. Nàlunk a jobb szintje nem ér el a nàluk lévő rosszat. Mondhat bárki bármit ez így van. Mondta a szerelőm,rokonaim,olvastam és tapasztaltam.

Jaa és nagyon jó szerelőm van mielőtt elkezdenétek fikàzni. A saját kocsijaim is mindig dízelek.

2016. júl. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!