Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Astra G 1,4 2003 melegszik a...

Astra G 1,4 2003 melegszik a klímától?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy hidegben és nem túl meleg időben menet közben az autóm hűtőfolyadékának hőfoka a mutató szerint kb 87°C ha stabilan 90-el megyek. Ha városban nem egyenletes sebességgel haladva bekapcsolt klímával haladok, akkor elkezd melegedni a motor. Kb 93°C-nál vettem észre és kikapcsoltam a klímát ezért nem tudom ment-e volna feljebb. Meddig mehet a hőfok mutató amíg még biztonságos/normális?


Nos, mivel nem autószerelő vagyok, kéretik az alábbi miatt nem trollkodni ! :)

Lehet-e összefüggés, hogy 1 vagy 2 injektorfej már zörög és hamarosan cserés és emiatt az üzemanyag befecskendezés nem a legtökéletesebb? (ez még nem igazán érezhető a menettulajdonságain)


2016. júl. 11. 17:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Inkább meg kéne nézni,hogy nincsenek-e a hűtő,klímahűtő lamellái eltömődve,illetve,hogy bekapcsol-e a hűtőventillátor,ha melegedni kezd a hűtőközeg.
2016. júl. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
42%

Én ugyanígy jártam az imádott családi WagonR-el múltkor,a Hungárián folyamatosan elmelegedett a víz az araszolásban ha klímáztam.

Aztán ha már túl meleg volt neki,letiltott és leállt,majd várni kellett vele vagy fél percet hogy újra engedjen indítózni.

Utána félreálltam,töltöttem bele desztvizet mert a szint alatt volt,és azóta nem nagyon csinálja.


De nem kell meglepődni,kis semmi motorok,kis semmi hűtőkkel,a kocsit alig bírják mozgatni,nem csoda hogy elmelegszik a víz ha még a klímával is küzdenie kell.


Ha viszont folyamatos haladás közben melegszik el,az már gond.

2016. júl. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ott valami más gond lesz..

Én a kis semmi 1.2-es motorral szoktam, a kis semmi hűtővel álló helyzetben klímázni a 40 fokban fél órákat. Stabilan áll középen a mutató, és a hűtőventilátor is csak 1-es fokozaton megy. 2-esen idáig egyszer indult el. Úgyhogy ez marhaság.

2016. júl. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!