Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » F Astrában miért jön égett...

F Astrában miért jön égett szag az utastérbe padlógáznál?

Figyelt kérdés
95ös 1,4benzines a beteg, 235ezer kilóméterrel a háta mögött. Előzéskör 120 környékén valami büdös égett szag áramlott az utastérbe, nemtom, talán égett motorolaj szaga volt. A motor már bőven üzemihőmérsékleten volt, nem hidegen kapta a terhelést. Mi okozhatja ezt? amint visszavettem a gázból előzés után már elmúlt a szag. 90ig nincs is gond, csak afelett kezd büdösödni.

2016. júl. 14. 10:05
 1/7 A kérdező kommentje:
mivel úgy gondoltam, hogy talán égeti az olajat, megálltam, és levettem a hengerfejen az olajbetöltő sapkát. enyhe gőz áramlott belőle. ez mit jelent? ekkor 95fokos volt a hütőviz
2016. júl. 14. 10:14
 2/7 anonim ***** válasza:

ez tipikus jelenség más, hasonló korú autóknál is..normál körülményk közt nem érzek semmi szagot én sem, de ha tartósan emelkedőre megyek megcuccolva,akkor bizony érezni..

valahol ereszt a kidörrentő, vagy zsír ég rajta, vagy itt-ott kicsöpögött olaj ég elöl..

általában ott jön be, de lehet, hogy hátul nem zár tökéletesen valami..


aknára állva meglátod honnan eredhet az égett szag...

2016. júl. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
olaj, és szürőcsere 2hónapja volt, azalatt 4e km van benne
2016. júl. 14. 10:18
 4/7 A kérdező kommentje:
konkrétan nemtudom, hogy az égett olajnak milyen szaga van, csak tippelek hogy az lehet talán
2016. júl. 14. 10:20
 5/7 petizacc ***** válasza:

Ég róla le az olajos kosz.

Gondolom nem sűrűn van hajtva az autó.

2016. júl. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Csaba1207 ***** válasza:
Valószínű ég le a kosz a blokkról, illetve a nagyobb tempónál a menetszél már lehet hogy motortérből bekavarja a szagokat az utastérbe. Még azért érdemes lehet megnézni a kartel csövet. Az hogy üzem meleg motornál a levett olajbetöltő sapka alól gőz jön, az teljesen normális. Akkor aggódnék, ha járó motornál kihúzott nívópálcával fröcskölne ki az olaj.
2016. júl. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 hosaxx ***** válasza:
Az is lehet,hogy nem a tiedről jött hanem akit előztél 120-al azon volt valamiféle égés és onnan jött a tiedbe.Amúgy hasonló az égett olaj szaga mint mikor aszfaltoznak.Ha olyan szagot éreztél akkor valóban olaj került meleg alkatrészre de ha másfajta szag volt akkor nem biztos,hogy olaj égés más is éghetett talán szigetelés vagy a kuplung súrlódó felülete esetleg elektromos alkatrész hevült túl annak pedig olyan a szaga mint amikor leég a villanyóra vagy valamilyen elektromos berendezés.Javasolnék egy motormosást majd egy utat úgy 120 körül és mikor megint érzed megállsz és körbeszimatolod esetleg szimatoljátok a gépet.Elég szarakodós munka de meg lehet nagyobb bajt előzni vele.
2016. júl. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!