Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az hátráltatni fog a vezetés...

Az hátráltatni fog a vezetés megtanulásában, ha automata váltós kocsival gyakorlok?

Figyelt kérdés
A szüleimnek automata sebváltós kocsija van. Apum meg szokta engedni, hogy gyakoroljak, meg tanítani is szokott néha. Csak a kapu és a garázs között megyek, nem az utcán. Az automata sebváltó miatt lehet-e gond később, hogy összezavarodok, amikor a sebváltót, kuplungot kell alkalmaznom élesben a tanfolyamon, amikor majd elkezdem az autósiskolát? Szerintetek ezért abbahagyjam a gyakorlást? Nehogy később sokkal nehezebb legyen megtanulni, mert eddig csak automatással vezettem.

2016. júl. 14. 11:21
 1/7 anonim ***** válasza:
32%
Hát akinek ennyi esze van, azt biztos összezavarja.
2016. júl. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nehezebb dolgod lesz.

Általában mindig, amikor újat tanul az ember, először a nehezebb utat érdemes választani.

Pl laborban megtanultunk kétkarú mérleggel is mérni, csak azután használtuk a digitálisat, mert mi van, ha bedöglik a digitális? Akkor sem állhat meg az élet.

2016. júl. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ami nincs, azt nem tudod gyakorolni. Tanulók legtöbbet a kuplunggal, sebességváltásokkal szenvednek, mindezt az automata negoldja. Automata váltó val gond nélkül el lehet indulni, közlekedni, a manuális váltóval, ha nem megfelelően kezeled a kuplungot, váltót, lefullad az autó - lehet el sem tudnál indulni kézi váltóssal. Arra azért jó lehet a gyakorlás, hogy az autó méreteire ráérezz, érezd hol a széle, eleje, vége, illetve a kormányzást is szokni, tanulni kell, de ezekhez meg szűk a terület. Egyenesen elmenni A pontból B-be automatával nem kihivás, van hely manőverezni is? Tolatás, parkolások gyakorlása lehet még jó ötlet, de ha hülyeségeket gyakorolsz be az inkább hátrányodra válik majd
2016. júl. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, kezdő vagyok, nekem egyelőre világ szopása a sebváltó, és ezzel a legtöbb ismerősöm így volt eleinte, aztán volt aki megbarátkozott vele, volt aki nem.

Neked kell tudnod, hogy mennyire vagy rugalmas, nekem szerintem 3-szor annyi óra kéne hogy megtanuljak váltani, ha már gyakoroltam volna automatán, én hajlamos vagyok rá, hogy berögződjenek a dolgok, és nehezen változtatok. Ha te nem ilyen vagy, akkor nem lesz gondod.

De nyugi, azért leszel ott a tanfolyamon, hogy megtanuld, szóval azért nem a világ vége az se, ha eleinte bénázol kicsit, sokakkal megesik.

2016. júl. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
40%
Amúgy automatán is tanulhatsz majd vizsgázhatsz csak akkor a jogsiban az lesz benne és csak automatát vezethetsz.
2016. júl. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vannak már hangoskönyvek, de a boldoguláshoz azért még szükség van az ABC ismeretére.
2016. júl. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 veterán vas ***** válasza:

Semmi baj nincs azzal, ha megtanulod kezelni az automata váltós autót(is). Azzal azért számolnod kell, hogy az "automatás kocsink van" vagy az "Apum meg szokta engedni", magyarázat, nem elegendő a manuális váltó kifogástalan működtetéséhez.

Az oktatók/vizsgáztatók nem nagyon vevők az ilyen magyarázatra.

2016. júl. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!