Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha automata váltós autó...

Ha automata váltós autó biztonságosabb akkor mért gyártják még mindig a kézi váltóst?

Figyelt kérdés
Sokan mondják hogy az automata biztonságosabb mert ha fékezni kell azonal fékezhetek kézinél előbb kuplung aztán fék és automatánál tényleg lehet csak az útra koncentrálni nem kött le az autó kezelése de akkor mért gyártják még mindig a kézi váltóst egyáltalán a jővőben mikor lesz az hogy csak automaták lesznek az útakon?

2014. jan. 22. 01:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdésre kérdéssel: egy kéttonnás 24 légzsákos kocsi biztonságosabb, mint egy két légzsákos 900 kilós kisautó, mégis gyártják az utóbbiakat is. Mikor lesz az a jövőben, hogy csak tankok lesznek az utakon?

Ebből talán érted a problémát. Egyrészt ez a magyarázat a biztonságról eléggé hülyeség, másrészt a manuális váltó egyszerűbb és olcsóbb, és rengetegen szeretik.

2014. jan. 22. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Kézi váltósnál nem lehet kuplung nélkül fékezni? Ez nekem most új infó :D
2014. jan. 22. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
15%

majd az oktató elmagyarázza. lehet, de leffullad.


amerikában a kéziváltó az opció...nem is értik, hogy itt mit csinálunk a kézivel, miért jó ez nekünk.

a mi családunkban csak automaták vannak, de előtte kézivel jártunk.

2014. jan. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%

A mi családunkban meg tudunk vezetni, és nem zavar meg minket a kézi váltó.


Sőt, tudunk úgy is fékezni, hogy nem kuplungolunk előtte, oszt' mégsem fullad e az autónk.

2014. jan. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert a kéziváltóra is van igény. Ha minden vevő automatát akarna és senkinek sem kellene a kéziváltó, akkor nem gyártanák.

De légy nyugodt: nem fognak kihalni a kéziváltós autók. Az autópiac nem csak Európából és Észak-Amerikából áll. Itt van rá esély, hogy jelentősen visszaszorul a kéziváltó, mert az itteni viszonyok között az automata sokszor jobb. Az NEDC-ciklusban többet lehet csalni automata váltóval, mint kézivel, ezért jobbak a hivatalos fogyasztási és károsanyag-kibocsátási értékek. Ezen kívül az európai útviszonyok és a szervizhálózat is igen jó, tehát a karbantartásra érzékenyebb automata váltók is bírják.

De mint írtam: a világ nem csak belőlünk áll. Az autóiparban a nagy pénz most a feltörekvő kínai, indiai, brazil, közép-baskíriai és egyéb ázsiai vagy dél-amerikai vevők autókkal történő ellátásában van. Ott pedig nem az a lényeg, hogy a légkondi illatosítani is tudjon vagy a pedálokon Alcantara-kárpit legyen, hanem az, hogy a nyolcfős család mellé még a kecske is beférjen és úgy is el tudjanak jutni a piacra a hegyvidéki úttalan utakon. Ezért aztán a kis négyhengeres, nyolcszelepes szívó benzinmotorok és a kéziváltók még jó darabig meg fognak maradni, mert azok örvendetesen jól bírják a ridegtartást.

Az általad említett indok az automaták mellett pedig létezik, de eléggé nyakatekert. Kéziváltósnál is ugyanúgy lehet a fékpedálra ugorva vészfékezni, nem feltétlenül kell előtte kinyomni a kuplungot. Ráadásul a kéziváltónál sem feltétlenül köt le állandóan az, hogy elkerüld a lefulladást és a rángatást. A kezdő sofőrök egyik mumusa a kéziváltó, sokan félnek tőle, hogy nem tudják megszokni, de pár hét alatt teljesen automatikussá válik a használata.

2014. jan. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 LamboLover válasza:
93%

A manuális kevesebbet fogyaszt. Meg amúgy is, szerintem rajtam kivül rengeteg ember van aki rühelli az automatát. Rendkívül unalmasnak tartom a vezetést automata váltóval. Nem mondom, hogy h.ülyéknek való, de ahhoz kell egy bizonyos IQ hányados, hogy ne tudd megtanulni a manuált és közbe az útra is figyelni.

Ja amúgy lehet fékezni kuplungkinyomás nélkül is, max leffulladsz de inkább mint hogy meghalj.

2014. jan. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
81%

Nem fullad le, mert aki ennyire nem tud vezetni, az nem kap jogsit.

Az automata váltó meg miért jó? Semmiért. Dodgemezni a cirkuszban, meg mittomén' még hol lehet. Aki arra is lusta, hogy elváltson, az ne nyafogjon, hogy ennyit, meg annyit eszik az autója. (Az új automatákról ne is beszéljünk, 100 emberből 5-10-nek van arra pénze.)

2014. jan. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 LamboLover válasza:
88%

Aki feltesz ilyen kérdést szerintem lefulladna vele.:)

Én speciel csak végső elkeseredésemben vezetnék automatát.

Nem fog kihalni a manuális..

2014. jan. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"Rendkívül unalmasnak tartom a vezetést automata váltóval. Nem mondom, hogy h.ülyéknek való..."

Szerintem autópályán mindenképp unalmas a vezetés maga váltótól függetlenül (hiszen alig kell váltani), városban pedig szintén nem a váltások vagy a dugóban a kuplung folytonos nyomogatása szintén nem az izgalom csúcsa.

Én vezetek automatát és kéziváltós kocsit is, mindkettőt szeretem, mert mindkettőnek vannak előnyei. A kéziváltóssal valóban jobb mondjuk az országúti vezetés, de városban kényelmesebb az automata pl.

Tapasztalatom szerint az automata váltós kocsikat azok szídják általában, akik még nem próbálták hosszabb távon. :)

2014. jan. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 LamboLover válasza:
Nekem mindegy igazából, hogy hol, nem bírom az automatát. Sportszerűen vezetek pályán hozzá vagyok szokva a manuálishoz és ha tehetem manuális autót vezetek:)
2014. jan. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!