Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sok márka miért nem csinál...

Sok márka miért nem csinál nagyobb Suvokat?

Figyelt kérdés

Személy szerint, nekem nagyon tetszenek a Suvok.

Egy Jeep Grand Cherokkem van, de már 11 éves.

Szeretem, de jobb lenne valami újabb.


Azért esett erre a választásom, mert ebben a kategóriában,méretben ez volt a legjobb választás, ennél volt a legjobb ár-érték arány.

Használtan vettem, ezeknek az amerikai autóknak nincs olyan nagy értéke az európai piacon.


Szeretnék valami európait venni.

De, az a bajom, hogy csak a prémium szegmensben találni olyan autókat, amik kategóriában, méretben megfelelnek.

Például BMW X5.Szép autó, de prémium ennek minden előnyével, hátrányával.


A Cherokee viszonylag olcsón fenntartható, azért, mert nem prémiumkategória.

Olyan 4,8 méter hossz körüli SUVok érdekelnek.


De, egyik nagy nem prémium márkának sincsenek.Sem a Renaultnak, sem az Opelnak.


A kicsi Suvokat viszont nyomják, de nekem olyan kellene, amiben a hely akkora, mint egy középkategóriás limuzinban.



2016. júl. 14. 18:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Ugyanaz a probléma a nagy SUV-k esetén, mint a luxusautóknál vagy a sportkocsiknál: nem lehet őket bármilyen márkajelzéssel eladni. Itt, Európában a Lexus is nehezen találta meg a maga piacát és a mai napig kevésbé keresett, mint a német szentháromság Autobahnzerstörerei, az Infinitinek se megy olyan nagy. Pedig tudnak autót gyártani a Toyotánál és a Nissannál is, csak aki méregdrága prémiumszörnyeteget vesz, annak fontos, hogy a szomszéd és a többi autós is lássa, hogy van mit a tejbe aprítani. Ezt pedig a márkaembléma jól szimbolizálja.

Ugyanez megy a sportkocsiknál is: nagyon jó technika dolgozik a McLaren autói alatt, de a piros bumeráng még mindig nem olyan presztízsű, mint az ágaskodó ló vagy a fújtató bika, a monacoi kaszinó parkolójában nem ordít olyan messzire, hogy hány százezer eurót tettél le az asztalra az autóért. Ez pedig nagyon fontos dolog.

Ezért nincs az olcsó márkáknak nagy SUV-ja. Te vennél ötméteres, kéttonnás Opelt, de nem sokan vannak így. Akiknek ekkora bádogdoboz kell, azok azért veszik, hogy hivalkodjanak vele, ahhoz pedig valami jó drága embléma kell.

2016. júl. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Első szépen leírta a miértjét.

Amúgy a Mazda CX7 pont ekkora, és szerintem nagyon szép és jó autó(bár képeken nekem nem igazán tetszett de élőben mikor meglátod + méreteit.. Wao nagyon szép)

és a 2.3 turbo benzines motorjával egy igazi vadállat, valamint az ára és rendben van.

Esetleg ott a CX9 ami túl nyúlik a 5 méteren is.

2016. júl. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Toyota Land Cruiser, Nissan Pathfinder és Murano, Mitsubishi Pajero, Land Rover Discovery, Hyundai ix55, Mazda cx7 és cx9 meg ott van még a Touareg is, de ez már inkább prémium áron megy... szóval vannak azért páran :D
2016. júl. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezek közül a Pajero, de főleg a Land Cruiser elég drága , ezek tényleg inkább terepre valók, a Land Rover nem hinném, hogy túl megbízható lenne és az alkatrészek is biztos, hogy drágák bele. A Hyundai ix55 pedig nagyon ritka, most 1db van eladó.

De a Murano szerintem nagyon jó autó, legalábbis nekem nagyon bejön, olyan luxus hatása van, infinitisen néz ki :D a mérete is jó: 4,85m hosszú

2016. júl. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Aztán szerintem a Mazdák is elég jók lehetnek.
2016. júl. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
CX-7 a 2.3 DISI Turbo benzines motorral a legjobb!! :D
2016. júl. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
36%
Ezeknél nagyobb? Minek? Kicsi és már nem áll rendesen?
2016. júl. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!