Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell ráfutófékes...

Hogyan kell ráfutófékes utánfutóval tolatni, hogy a fék ne fogjon be?

Figyelt kérdés

2016. júl. 18. 15:00
 1/6 Trafó1 ***** válasza:
100%
Némelyiken vagy egy rúd amit előre hajtasz és kitámasztja a ráfutót.
2016. júl. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Trafó1 ***** válasza:
58%
A jobbak elméletileg nem fékeznek be tolatásra.
2016. júl. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Általában ki lehet akasztani/reteszelni a ráfutóféket.
2016. júl. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
Minden ráfutófékesnél ott kell lenni egy retesznek. e nélkül nem is megy át a műszakin.
2016. júl. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
sajnos nem találok rajta semmi ilyet. probálok képet feltölteni,
2016. júl. 19. 14:13
 6/6 anonim válasza:
Sajnos az én utánfutómon sincs semmi, amivel megakasztható lenne a ráfutófék. Már több műszakin volt, tehát biztosan nem feltétele a műszakinak a tolatás... Megnéztem pl. egy hajószállítót is, azon sem volt semmi a tolatás megkönnyítéséhez. Én még egy ilyen megakasztó szerkezetet sem láttam és majd megőrülök, hogy nem tudok tolatni. Megnézettem már lakatossal is, hogy mit lehetne kitalálni, de nincs anyag ott, ahol be kellene akasztani egy csapot, hogy a kart ne tudja elmozdítani. Legutoljára a tolórudat csavaroztam le. Hátránya, hogy visszacsavaráskor nem tudni, hol állt, azaz a fékerő (a fékpofa) pontos helyzete elállitódik.
2020. júl. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!