Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az eladásnál van jobb ötlet?

Az eladásnál van jobb ötlet?

Figyelt kérdés

VW Polo-m van, ezer köbcenti 45 lóerő.

Pár éve használom, szeretem is, jól is néz ki, gyakorlatilag hibátlan, esetleg le lehetne fényezni,hogy az apróbb korából adódó hibák eltűnjenek, de egyébként nincs gond a festésével sem.

Viszont egyre többet megyek pályán, és sajnos azt kell mondjam,hogy szenvedés.

Ugyan 140-150 a végsebessége, ami elegendő is lenne, na de mire azt eléri, vagy ha fékeznek előttem, vagy bármi van, kín szenvedés mire újra eléri azt a tempót (130-ról beszélünk).

De tényleg sajnálnám eladni, mert bár nem sok autóm volt eddig, de ez az első ami soha nem állt meg, sosem hagyott ott, mindig jött-ment-indult, mínusz 20 vagy plusz 40, ez megy.

Most épp van "felesleges" 300 ezer forintom, meg a kocsi is megér 300-at, esetleg még egy 50-et rátudok dobni ha úgy jön ki, tehát átíva 500-550-ért tudnék másikat venni.(300 alatt nem adnám el, úgyhogy a 300 az alja, tehát az fix lesz)

Gondolkoztam a motorcserén is, de az is annyira bajos, költséges, én azt nem tudom megcsinálni, úgyhogy nem tűnik jó megoldásnak.

Viszont hetek óta ezen töröm a fejem,hogy mégis mit csináljak.

Az újtól is félek, hogy nagy baja lesz, nem tudom majd használni, stb...igaz annyira értek a kocsikhoz,hogy egy hengerfejes bontószökevényt ne tudjanak rám sózni, valamint van a családban szerelő aki eljönne velem, csak mégis.

Sajnálom ezt a kib***ást,hogy 45 lóerős motorral szerelték, de városba elég is, csak most már nem városban járok vele.


2016. júl. 19. 12:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Eladnám , a kor túlhaladta és minden ráköltött forint eredménytelen , jobb japánt vagy korszerűbb németet vennék .
2016. júl. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg ha márka hű maradsz nem ér csalódás.

Én 3 éve hajtok egy (használtan vett)passatot soha semmi baja nem volt.

2016. júl. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én 5 éve vezetek egy B-s Corsat, ami olyan volt mint az állatorvosi ló, melyen minden betegség megtalálható :)


Ennyire azért nem volt durva, csupán az évek alatt egy pár dolog elromlott (20 éves autóról beszélünk).


Úgy kezdődött, hogy kicseréltettük a hidrótőkéket, szimeringeket, himbákat (a csattogás megszűnt).

Majd műszakira kihegesztettük a küszöböket. Utána a gyújtás kezdett el szórakozni, így kicseréltük az AC-t, gy. trafót, a hozzá illő elektronikát, végül a jeladó oldotta meg a hibát.

A gyújtáskapcsoló is elkopott, úgy kellett betolni, de hazaértem vele. Aznap kicseréltem.

Pár napja elszakadt a kuplung bovden, új állja a helyét.

Folyamatos olajcsere, légszűrőcsere, alvázfújás az tavaly volt, feszítő-ékszíj csere még a megvételkor, ja és majd elfelejtettem a vezető oldali ülés csavarja rohadt ki legutóbb (bal hátsó, ami a taposó lemezbe illeszkedett), azt lemezeltem, és új lefogatást készítettem.

2016. júl. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha tényleg sokat kell majd pályáznod, akkor lassan le kell cserélni, mert ez az autó nagyon nem odavaló. Esetleg van egy olyan opció, hogy meg kell szoknod a kamion után 80-90-el való poroszkálást, de tapasztalatból tudom, hogy ez rendkívül fárasztó.

Az a baj, hogy 600 ezerért nem találsz rendes pályára való autót. Legalábbis ha rendes, takarékos pályázós autót akarsz, akkor oda dízel kell. Az meg nincs 1 millió forint alatt, legalábbis amit érdemes ilyen célra megvenni.

Amíg nincs több pénz, a megoldás az, hogy vissza kell venni a tempóból, veszélyes ilyen autóval 140-el döngetni, és rövid idő alatt tönkre is teszed így.

2016. júl. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez nem pályára való autó, ilyen sebességgel még egy 1.9-es dízelt is sajnálnék hajtani.

Csak mi lesz, ha veszel egy nagyobbat, ami eszik 8-9 liter benzint, és utána visszakerülsz a városba, vagy a kis vidéki mellékutakra? :)

2016. júl. 20. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!