Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 15 éves vagyok, fél év múlva...

15 éves vagyok, fél év múlva elakarom kezdeni a jogsimat 125ccm motorból (A1). Viszont édesapám nem nagyon támogat a motorozásban, segédmotorból sem engedte mert fél hogy később úgyis nagyobb motorral fogok közlekedni. (Többi lent)?

Figyelt kérdés

Hiába magyarázom neki hogy max 125 ccm motort akarok, annyi hogy tudjak vele rendesen közlekedni. Ha a B1 jogsim meglesz akkor úgyis többet fogok járni kocsival.

A pénzt összetudnám gyűjteni a vizsgámra, és ha apám nem támogat én akkor is leakarom tenni az A1 jogsit, sokkal jobb felülni a motoromra és elmenni vele akárhová 5 perc alatt mint hogy biciklivel menjek... Akár hosszabb távokra is tudnám használni családlátogatásra(200-300 km)Ki is néztem már most egy autósiskolát, szülői beleegyezés kell a vizsgához?


2016. júl. 19. 18:32
 1/9 anonim ***** válasza:
kell
2016. júl. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
18 év alatt kell a szülői beleegyezés.
2016. júl. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"hogy később úgyis nagyobb motorral fogok közlekedni."


Ezt nem teljesen értem. Mármint nagyobb motort vennél, mint amire jogosítványod van?

2016. júl. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem. Az hogy kesobb nagyobb motorbol is lesz jogsim . Szerinte a motorozas = a halallal. Ezert nem engedte meg a seged motort sem mert felt tole hogy megszeretem a motorokat es lesz nagyobb motorokra is jogsim . Ő az autot biztonsagosabbnak talalja ... de viszont en ezt nem ertem mert mar majdnem a kezdetektol szeretem a motorokat es erdekelnek . Ha meghallom a sport dob hangjat libaboros vagyok. Elobb utobb ugyis bekovetkezik hogy leteszem az A1 vizsgat. Nagyobb motorra nincs szuksegem . Eleg ez a 125os . 100al tudok vele kozlekedni es az nekem tokeletes
2016. júl. 20. 02:07
 5/9 anonim ***** válasza:

Apukádnak annyiban igaza van, hogy veszélyes sport a motorozás. Ha idősebb leszel, és tudsz felelősséget vállalni, akkor majd változik a véleménye.


Ismerősömmel elmentünk egyszer motorozni, kanyar miatt lassítania kellett, pont beértem mellé (190 körül), majd mutattam neki, hogy hiába húzom, nem megy jobban :) Az ő vasa vitte a 240-et, én egy kicsivel lemaradtam mögötte.

2016. júl. 20. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen hogy ha idosebb leszek akkor igen . De addig en iszom a levet xd elsonek azt akartam hogy 17 evesen kocsibol vizsgazzak le. De nem mert nincs felelossegtudatom. Varjak 1 evet es akkor teherautobol es nehez potkocsibol is leteszem 1szerre . Oke ezt meg megertem de a motort mar tenyleg nem... oke veszelyes de egy 125os motorral nem tudok szaguldozni xd
2016. júl. 20. 04:25
 7/9 A kérdező kommentje:
Mivel lehetne meggyozni ?
2016. júl. 20. 04:25
 8/9 Squid válasza:
Nem éri megcsinálni az A1-et. Mire végzel lassan kezdheted a B1-et, azzal megkapod az AM-et. Hidd el, hogy nem lesz kedved egy 125-ös motorral elmenni 2-3 száz kilométert és nem is mehetsz bármilyen körülmény között motorral ameddig autóval igen. A segédmotorral pedig elmehetsz az 5 perces utakra ahova biciklivel mennél. Nem lebeszélni akarlak de csak az A1et lerakni felesleges (szerintem). Én úgy csináltam hogy, amint meglehetett leraktam az AM-et, azzal bőven elvoltam és amint lehetett csináltam a B1-et és most tettem a a korlátlan motor jogsit. Ha igazán hosszú utakra akarsz menni motorral ahhoz kevés egy 125-ös. És a motorozás veszélyes igen de maga az egész közlekedés az, egy baleset sose rajtad múlik ha normálisan közlekedsz, szabályokat betartva akkor is érhet baleset. Ha szeretnéd csináld meg, de igaza van apukádnak. Ha komolyabban elkezdesz egy 125-ös motorral motorozni nem fogsz leállni. Legalábbis én ezt tapasztaltam magamon :D
2016. júl. 24. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek . Leginkabb az utolsonak :)
2016. júl. 25. 01:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!