Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen gumiabroncsot válasszak...

Milyen gumiabroncsot válasszak komfort szempontjából?

Figyelt kérdés
Szeretnék új nyári gumit venni, mert a meglévő már borzasztó. Engem olyan gumi márka típus érdekelne(195/60 R15), ami kényelmes utazást biztosít, szóval az anyaga viszonylag jól elnyeli a kisebb repedéseket. Saját tapasztalatom szerint ebben is igen nagy különbségek vannak a gumik között, természetesen azonos méreten belül. Másnak ilyen irányú észrevételei, tapasztalatai?

2016. júl. 23. 17:41
 1/3 veterán vas ***** válasza:

Sokféle módon csoportosították már a kereskedelemben kapható abroncsokat, de "repedés elnyelő" képességük szerint még nem hallottam ;)

Viccet félretéve, ha teljesen azonos a méret, akkor szerintem csak a pénztárca dönthet. Az egyes ár-sávokban extra eltéréseket nem fogsz tapasztalni a márkák között.

2016. júl. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Michelin, Hankook, Continental, Dunlop, Bridgestone, Pirelli... ezek nagyon jó márkák.

Sokan mondják, hogy jaj gumi az csak gumi, de ez tipikusan a hozzánemértő elmélet. Igenis fontos kiválasztani a pénztárcánknak és igényeinknek megfelelő abroncsokat. A fenti márkáknál szigorúan ellenőrzött minőségi teszteken kell átmenni az adott abroncsnak.

Ha sokat használod az autódat, és tényleg szeretnéd magadat és a családodat is biztonságban tudni, akkor érdemes a fenti márkák közül válogatni. Sokat dob egy márkásabb gumi az autó irányíthatóságán, fékúton, akár esőben is... nem beszélve arról, hogy a menetzaj is kisebb, kevésbé fogod hallani súrlódni a gumikat.

2016. júl. 24. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Gumin nem szabad spórolni, az egyetlen kapcsolatod az úttal. Ajánlom a Dunlopot és a Pirellit, de a nem prémium márkák között is vannak jó gumik, például a Kumho, Fulda, utóbbi egy elég csendes gumi. Én ebben a méretben Dunlopot vennék, olyan halk mint egy Fulda és legjobb "A" minősítésű tapadás vizes úton.
2016. júl. 25. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!