Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet, hogy elcsesztem az...

Lehet, hogy elcsesztem az adásvételi szerződés írást, és így nem fogom tudni átiratni az autómat?

Figyelt kérdés

Külföldről vettem 1 autót német magyar adásvételivel, kereskedőtől. Googléról töltöttem le az adásvételit amin, akkor teljesen kiment a fejemből h jobban megnézzem, a nagy vásárlás hevében, de nincs rajta külön, hogy tanu csak név forgalmi szám alvázszám ára alárások. Ezzel így lehet baj átiratáskor?


Ez lenne az egyik. A másik:


eladónál az van írva aki a forgalmiban szerepel. De az aláírásnál pedig a kereskedő neve. Pecséttel belevan pecsételve a forgalmiba , hogy mikor került hozzá. címmel együtt, aláírva. Kérdem én, hogy ez így jó lehet?


Vagy kellene még adásvételi külön arról, hogy forgalmiban szereplő nő és kereskedő között és a kereskedő és én köztem, illetve olyan adásvételi amin minden részletezve van: pl tanuk, külön ccm súly kw stb...


2016. júl. 24. 00:09
 1/3 A kérdező kommentje:
pontosabban a kerületi hivatlnak a pecsétje van a forgalmiban és a törzskönyvben.
2016. júl. 24. 00:23
 2/3 A kérdező kommentje:
hogy ki lett vonva a forgalomból..
2016. júl. 24. 02:27
 3/3 anonim ***** válasza:

Autót vásárolni csak tulajdonostól lehet.

Kereskedésben vásárolt autónál is úgy kell kitölteni az adásvételi szerződést, hogy abba az okmányirodában ne tudjanak bele kötni

Magyarországon vásárolt autó esetében az okmányiroda ügyintézője látja a számítógépben az autó adatait, azonnal kibukik, ha nem a tulajdonos az eladó, külföldről behozott autók esetében nincs rálátása a teljes adatbázisra.


Az adásvételi szerződés akkor hiteles, ha azt két tanú is aláírta (név, személyigazolvány szám,pontos cím), bár ez se feltétlenül igaz, mert az okmányiroda nem ellenőrzi a tanúk adatait, sőt lehet jogi személy is tanú, oda nyomnak két pecsétet, ami esetleg még el is mosódott, halvány, s elfogadják...

2016. júl. 24. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!