Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi A6 2.4 benzin V6 szeretné...

Audi A6 2.4 benzin V6 szeretnék vásárolni. Mi a véleményetek tapasztalatotok, erről a motorról illetve autóról? Van ezekben kettős tömegű lendkerék?

Figyelt kérdés
Manuális váltóval venném.

2016. júl. 24. 10:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Drága mint a rohadás hozzá minden és kizabál a vagyonodból. Ha az szempont, hogy van-e benne kettőstömegű vagy sem (amúgy évjárat?) akkor nem a te autód lesz.
2016. júl. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
2004-től gondoltam, a C6 os típusok. Úgy tudom a benzinesekben annyira nem szokott tönkremenni, illetve csak jóval később. Akkor ezekhez nincsen utánagyártott alkatrész? Bontottan csak lehet kapni. Azért gondoltam erre a motorra, mert egy sima szívó nincs benne turbó és feltételeztem jóval kevésbé hibásodik meg, valamint a manuális váltó nem igazán hibásodik meg, ellenben az automatákkal. Írj le minden tapasztalatot kérlek, amit tudsz. Köszi!
2016. júl. 24. 11:18
 3/6 anonim ***** válasza:

DE természetesen van hozzá utángyártva minden - csak az is elég drága (nyilván, mivel egy A6-os Audiról van szó).


A 2.4-es szívóbenzinest ismerem, autópályán 9-10L körül lehet tartani ha óvatos vagy, városban 12-14 adugótól és légkonditól függ... Nehéz a kasztni a szívómotor meg gyenge, alig megy. Egy mai 1.6-os dízel Octavia jobban megy, mint ez az A6.

A kasztni az évezred eleji kocsiknak megfelelően nagyon korrózióérzékeny, rohad mindenhol, felpúposodik a rossz minőségű fém (ez betegsége az összes akkori nem alumínium kasztninak). Ha valaha megtörték akkor annak az elemnek kapáltak.


Csinálni meg mindig lesz vele valamit, mert 12 éves autó. Főleg az elektronika fog először bekrepálni. De a futőmű is szörnyen drága hozá.


Én meg is szabadultam tőle már 10 éves korában.


Egyetlen pozitívuma, amit mondani tudok róla, hogy szép és kényelmes.

2016. júl. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tudsz nekem ajánlani valamit akkor helyette? A lényeg, hogy ne legyen kis autó, biztonságos és kényelmes legyen, de főleg biztonságos. A fogyasztás igazán nem érdekel, mert 10 ezer km körül mennék vele évente és főleg városon kívül.
2016. júl. 24. 11:50
 5/6 anonim ***** válasza:

Gondolom akkor 2 lepedő környékén nézelődsz. Ennyiből én elfelejteném az öreg prémium kocsikat...


Benzines Mazda 6-ok, 2008 körüli Octaviák (lehetőleg benzin mert azok nem céges 400e km-es flottaautók voltak) sokkal reálisabb vétlek, mint egy öreg audi...

2016. júl. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsod, most már reálisabban látom a dolgot!
2016. júl. 24. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!