Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sikerese kresz és forgalmi...

Sikerese kresz és forgalmi vizsgát tettem, viszont az még odébb van, hogy a jogosítvány a kezemben legyen. Szerintetek veszélyes éjjel mellékutcákban Budapesten kocsikázni gyakorlásképpen?

Figyelt kérdés
2016. júl. 27. 18:20
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Megcsinálod a EÜ-t és 4 nap múlva megvan a jogsid. Kockáztatnál inkább 2 év eltiltást ?
2016. júl. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
4nap? 3-4 hét mire kiküldik
2016. júl. 27. 18:40
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nincs a kezedben a jogosítványod, addig nincs is jogosítványod, a rendőrt nem érdekli, hogy levizsgáztál.


Az meg plusz hülyeség, hogy semmi gyakorlattal éjjel akarsz közlekedni, amíg nappal, jó látási viszonyok között nem szereztél elegendő rutint az egyedül közlekedéshez, igen, fokozottan veszélyes éjjel a mellékutcákon közlekedni.

Az előtted lévő útból megvilágítva látsz egy szakaszt, az út melletti területek lehetnek kivilágítottak, koromsötétek, kellő rutin nélkül ilyen körülmények között vakon vezetsz, ami balesetveszélyes.

Vezess előbb néhány órát nappal, de csak miután megkaptad a jogosítványodat, az éjszakai vezetést hagyd későbbre

2016. júl. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Pedig azt gondoltam volna, hogy az éjjeli vezetés veszélytelenebb kezdő sofőr számára, a minimális forgalom miatt
2016. júl. 27. 19:13
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Majd megtapasztalod.

Kisebb a forgalom, de amíg nem tanulsz meg figyelni, a sötét, árnyékos részeken alig látsz valamit.

A közvilágítás ezen csak részben segít, nyílt útszakaszokon megvilágítja neked az út melletti területet, de ahol fák, bokrok vannak, nem sokat látsz abból, mi van ott, s az vagy elbizonytalanít, és araszolva közlekedsz, vagy relatív gyorshajtást követsz el - az éjjeli közlekedést is meg kell tanulni.

2016. júl. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

2 év eltiltással jutalmazzák a dolgot. Addig nem kapod meg és másra sem tehetsz vizsgát. Nem éri meg. Főleg éjjel, olyankor még gyakoribb a szondáztatásos dolog, direkt vadásznak az ilyen sofőrökre, a rendőr és az ördög sose alszik. Egy hónapon belül pedig kiküldik amúgy a jogsit ha minden megvan. Van hogy korábban is jön.

Éjjel nem nagyon jó gyakorolni, nappal is figyelni kell mint pocok a lisztben kezdőként, mert így is van lesből előugró biciklis-gyalogos, hát még éjjel amikor a szemed amúgy is nehezebben alkalmazkodik, több a holttér, a mozgásból még nem tudsz következtetni.

2016. júl. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem éri meg szórakozni. Nekem 2 hét alatt kijött a jogsi, ennyit már csak bírsz várni. Meg mi a jobb? Várni most 2-3 hetet, vagy hülyéskedni, és 2 évig egyáltalán nem vezetni? Nem azért, de neked még semmi rutinod nincs. Én vezettem már este Budapesten, és azt kell mondjam, azért olyankor is vannak forgalmasabb szakaszok.

Meg éjjel nem is látsz úgy. Nekem volt olyan, hogy vidéki úton éjjel félre kellett rántanom egy kormányt, mert egy ember mindenféle láthatósági mellény nélkül sétált az úton, és csak az utolsó pillanatban vettem észre. Szóval ez nem úgy megy, hogy éjjel úgy sincs senki, akkor vadulunk... Ez olyan, hogy pl. én vidéken élek, de attól még éjjel is megáll az ember a stop táblánál, mert számítani kell keresztforgalomra. Ha éjjel 2-kor mész, amikor minden tök üresnek tűnik, még akkor is számítanod kell keresztforgalomra, vagy szembe jövő forgalomra, vagy gyalogosokra, kerékpárosokra, sőt rendőrre is. Ez van. Nincs olyan szabály, hogy éjjel csak te vezethetsz.

2016. júl. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

" 3-4 hét mire kiküldik"


Tévedés, már egy ideje 8 nap az ügyintézési határidő!

2016. júl. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vard meg a jogsid és nappal kezdj egyedül közlekedni. Vasárnap hajnalban meg délutan tök nyugisak az utak :)
2016. júl. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!