Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szeretnék venni egy Leovince...

Szeretnék venni egy Leovince Handmade TT-s kipufogót egy 50 cm3-as robogóra! Az eladó szerint nem kell mást cserélni a robogón a felszerelés után, csak élvezni a hangját! Igaz ez?

Figyelt kérdés
Nem a teljesítmény miatt szeretném, hanem a hangja miatt! Viszont sok helyen olvastam, hogy cserélni kell fúvókákat, kuplungrugót görgőket, variátort! Igaz ez? Vagy csere nélkül nem úszom meg? Valamint a motornak rosszat tenne egy ilyen kipufogó? Vagyis önmagában ezek a sportkipufogók? Érdemes cserélni?

2016. júl. 29. 06:58
 1/5 joco5582 ***** válasza:

Igen a mendemonda igaz. De azért nem ennyire drámai a helyzet. Elegendő lesz a karburátort az új kipuhoz állítani. A hajtás hozzáállítása opcionális.

Ha a kipu és a karburátor rendben van, a motor szépen fog futni, csak lesz még tartalék a rendszerben amit a görgőzéssel ki lehet csalogatni

Remélem segítettem

2016. júl. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
34%
Élvezni a hangját... pofán rúgnám az ilyen nyomorék 15 éves gyökereket akik csapatostul mennek a "tuningolt" hangos szarjaikkal.
2016. júl. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Értem. Nagyon szépen köszönöm az első hozzászólónak.!

Esetleg arra is tudnál válaszolni, hogy van e valami rossz hatása a motorra nézve ? Kevesebb élettartam, melegedés fogyasztásnövekedés stb. Vagy ne tegyem rá inkább? Attól tartok, hogy tönkremegy a moci!.

Ja és jelzem, 25 éves vagyok! Most tudtam megvenni az első használt motoromat! :)

2016. júl. 29. 15:09
 4/5 Zzzoli ***** válasza:

Nekem most jelenleg TT van a robogómon, SR 50 Factory, igen kellett bele nagyobb főfúvóka, jelenleg 80-as van benne, többet kipróbáltam, persze hengere is válogatja, nekem több henger is volt rajra, volt amelyikhez 90 es kellett, volt amihez meg elég volt a 72-es.

Igen a motor karakterisztikája is megváltozik, görgőzni is valószínűleg kelleni fog.

Érdemes cserélni, mert dob a teljesítményen, de nem annyit hogy az veszélyes lenne a motor számára, nyugodtan rá lehet tenni!

2016. júl. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A karbit kell hozzáigazítani. Ez valószínűleg többlet üzemanyagot kíván, de nem szent írás. De szerintem, aki motorozik annak nem lényeges a fogyasztás.
2016. aug. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!