Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehetséges, hogy későn kezdem?...

Lehetséges, hogy későn kezdem? Motor választáshoz kelene segítség?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretném, ha komolyan kezelnétek a kérdésemet mivel már régóta várok arra, hogy aktuális legyen.


19 éves vagyok, 180cm 85 kg. Ez fontos lehet, ez alapján tudtok ajánlani.


Már kiskorom óta vonzottak a motorok, de a családban csak engem... mondhatni a családom motor "gyűlölő" mindig is utálták a motorosokat, a motorokat mindent...

A lényeg az, hogy sosem vol alkalmam kipróbálni egy motort sem és senki sem finanszirozott volna nekem (sőt igazából nem is engedték hogy vegyek, ha pénzem is lett volna rá(ezt megértem,nyilván tőlük volt a pénz)).


Most, hogy saját megkeresett pénzemből tudok venni egy használt motort szeretném ezt meglépni.


Az offroad vonz igazán és teljes mértékben a Quadok a favoritjaim, de egy krosszmotortól is ámulok és bámulok.

A terület, hol használom stb az én dolgom, megoldom ezt hagyjuk ki. Offroad érdekel csak, jogosítványt felesleges firtatni, úgyse használhatom őket úton, erdőben.


Ha lehet mindenképp quadot szeretnék választani, de ész érvekkel meggyőzhető vagyok krosszmotorról is.


Mekkora ccmel kellene kezdeni, milyen márka lenne megfelelő ?

Quadokból a Suzuki LTZ 400at néztem ki, ez nem olyan gyors és "harapós" mint a yamaha yzf 450. Krosszból pedig nyilván nem 2t, 4t és azokból pedig a 250 mindenre elég. Olyan motorra lenne szükségem amihez könnyű alkatrészt beszerezni, könnyű beletanulni és strapabíró.

Nem szeretnék 50 / 250 ccmtől kezdeni quaddal mivel csak 600.000 forintom van a dologra, ezért ugrani szeretnék pár lépcsőt.

Esetleg megemlítem, hogy autóra van jogsim de ez semmit nem számít szóval ennyi lenne.



2016. júl. 30. 00:17
 1/7 $$$$$ ***** válasza:
Hát a " pár lépcső " ugrása pont elég egy balesethez. Főleg ha még sose motoroztál. És az se semmi hogy terepen akarsz kezdeni. Hát mit ne mondjak bátor vagy :) . Ha helyedben inkább megnéznék egy 50 es kroszt vagy max egy 125-őst első motornak. Aztán majd egy kis gyakorlás után eladnám :)
2016. júl. 30. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Esetleg megemlítem, hogy autóra van jogsim de ez semmit nem számít szóval ennyi lenne."

Annyi jelentősége azért van, hogy a B kategóriához kapott B1 kategória feljogosít meghatározott teljesítményű quad vezetésére közúton is, feltéve, ha a jármű műszakilag alkalmas közúti közlekedésre, van érvényes forgalmi engedélye. Ilyen guad viszonylag kevés van, de a lehetőség megvan arra, hogy közúton is közlekedhetsz vele legálisan-

Crossmotorhoz nincs érvényes jogosítványod, azzal csak zárt pályán közlekedhetsz.

Quadon talán ki is gurulhatsz a pályára, a crossmotort szállítanod kell.

2016. júl. 30. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 Igen lehet "kissé" bátor de 50esre kiadni pénzt nem szeretnék, szerintem kissé kinőttem már azt, igaz hogy kicsit nagyot álmodok de azért megpróbálnám. Van pár motoros ismerős a közelükben+ésszel megkockaztatnám a nagyobb motort. Nem forr a vérem annyira, nem célom első héten "repülni".


Második hozzászóló:tisztába vagyok vele hogy nem lehet őket kivinni közútra de én soha nem is akarom. Arra ott az autó. Termeszetese pályában gondolkozom.

És a lényeg a motor választás lenne kicsit eltértünk.

2016. júl. 30. 01:24
 4/7 A kérdező kommentje:

Az elsőnek még annyit hogy a 125 nem rossz ötlet de igazából quad érdekel.

Tudom erőltetem a dolgot de mindenkinek megvan a stílus ami neki a legkonfortosabbnak hat. Nekem a quadok jöttek be a legjobban mindig is (nyilván a sport és nem a munka).

2016. júl. 30. 01:29
 5/7 $$$$$ ***** válasza:

A Quad is jó :) .

De azt tudd hogy egy Quaddal se nehezebb felborulni mint egy motorral. :)

2016. júl. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Természetesen! A lónak is 4 lába van mégis megbotlik. Ez szimplán preferencia miatt van hogy azt szeretnék. És ha rámesik véletlen akkor az még rosszabb is.

Akkor egy ltz 400 feltételezem megfelelő lenne. Az még nem is az a gyors versenygép mint az 500as ktmek de azért van benn erő és hosszabb távra meg tudom tartani.

2016. júl. 31. 22:03
 7/7 anonim válasza:
Ugyan ebben a szituacioban voltam..nemreg vettem Yamaha yzf250-et kb 4uzemorat mentem vele azt el is tortem a csuklom..6het gipsz. Igazabol ajanlani tudom ezt a tipust....csak terepet valogasd meg.
2016. aug. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!