Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyakran, a kisebb autók...

Gyakran, a kisebb autók tulajdonosai miért akarnak "kompenzálni"?

Figyelt kérdés

Nem minden autótípusnál.


Általában az alsó közép tulajok, mint Jetta, Fluance, Corolla, vagy a középkategória tulajdonosak (Passat,Avensis...stb) nem ilyenek.


Viszont, a kisebb, jellemzően régebbi konstrukciók tulajdonosai,mint Suzuki Swift, Civic, Astra, Corsa főleg ezek, túráztatják az autót mellettem a lámpánál és meresztgetik a szemüket, hogy mi rá a reakcióm.


Egy 8 éves, BMW 530D-m van.

Én magam dolgoztam meg érte, nem a szülők vagy gazdag keresztapa vette.Huszonéves vagyok, így általában mindenki azt hiszi, hogy úgy kaptam ezt a kocsit vagy a szüleimé.


Sohasem szoktam felülni az efféle túráztatós provokációnak.

Az első autóm, egy 1.4-es Clio volt, akkor vettem, amikor még egyetemre jártam.Sohasem próbáltam kompenzálni.

Egyrészt, nincs értelme,hülyeség.

Másrészt, egy kicsi 3 vagy 4 hengeres autó, hogyan lenne versenyképes egy 6 hengeres turbódízellel?Realitásérzék...


2016. júl. 30. 15:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Olvasgatom ezeket a kérdéseket, és felmerül bennem, hogy vagy én járok mindig rossz helyen, vagy kitaláljátok ezeket a dolgokat?

Nekem egy 3.0 TDI A6-om van, évi 60 ezer km-t megyek vele kb, és soha nem találkozok ilyenekkel. Néha még nekem lenne kedvem nyomni egy kicsit a gázt, de senki sem jelentkezik versenyre, persze ezt nem is jelzem semmilyen módon.

2016. júl. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Vidéki városról van szó.

Valószínűleg Budapesten másabb a mentalitás.

2016. júl. 30. 15:31
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A kérdezőnek nyilvánvalóan komplexusai vannak. Azt is sejtem, ő mit kompenzál a nagy autóval. De hát nem születhet mindenki Ron Jeremy-nek. :D


Egyébként ha egy cipősdoboznál magasabb intelligenciával rendelkezne, esetleg kinyitná a szemét néha, nyilván észrevenné, hogy nem minden Swift/Civic/Astra/Corsa/stb. sofőrje izmozik, csak hát úgy nem lehetne provokatív kérdéseket kiírni.


Az pedig, hogy vannak olyan hülyegyerekek, akik versenyeznének a lámpánál, vagy csak simán bőgetik a motort és hergelik a többi közlekedőt, megintcsak nem tipusfüggő.


Harmadrészt itt van az a rejtett, de jól látható magabiztosság (nagyképűség?) is a kérdésben, miszerint ellene úgysem lenne esélye senkinek. Ez is egyféle frusztrációra utal, de ezzel inkább pszichiáterhez kéne fordulni, mint itt arcoskodni.

2016. júl. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kérdést már sokadszor írja ki valamelyik utcai harcos..a sorok közt inkább a dicsekvés a lényeg.


aki kisautóban ül, és baromira tolja, az bizony siet...

az sokkal rosszabb, ha bármilyen nagy autó a háromsávos autópályán 80-al megy középen. amúgy ez a kisautós kompenzálós történet még itt a budaörsi négysávos úton sem fordul elő...persze nem ülök a pálya szélén.

2016. júl. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A kérdezőt minősíti a kérdés.

Normális (autóvezetésre alkalmas pszichikumú) emberben fel sem merül, hogy a másikat aszerint méregesse, hogy épp akar-e versenyezni vagy nem.

Biztos ő is szívesen megtanítana mindenkit, csak egy lefingott öreg néhai prémium bajor fostalicskával ez már rangon aluli lenne...

2016. júl. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kisautós vagyok, Swiftem is volt, azt hiszem, hűen reprezentálom ezt a réteget. Most elmondom a titkot: hülyének nézem a BMW-seket. Azt gondolom róluk, hogy ennyire futja a kreativitásukból, hogy BMW-re költik a pénzüket. Mindenkinek van valami hobbija, amire szívesen költ. Nekem legalábbis több olyan hobbim van, ami nem olcsó, fotózás, drón, stb, másoknak meg horgászás, bicikli, borok, bármi. Én azt gondolom, hogy a mellettem a pirosnál álló hülye BMW-snek tényleg ennyi az élete, hogy nem tudott mást kitalálni magának, csak hogy minden pénzét összekaparja egy 530D-re, aztán ha sikerül még spórolnia, akkor majd új felnit vegyen rá. Azt gondolom, neki itt a vége, a következő álma, hogy majd megvegye a következő generációs ötöst, ha avul annyit, hogy azt is meg tudja venni. De nem szeret horgászni, nem érdekli a fotózás, még csak gokartozni sem jár, hiába hirdeti magáról a vezetés öröm életérzést. Szóval ha ennek a nyomorultnak tényleg erről szól az élete, akkor megmutatom neki, hogy a Swifttel 60-ig magam mögött tudom tartani, hogy ezzel picit beletapossak a lelkébe, hadd gondolkozzon el magán, hogy nem kéne-e mégis pecáznia inkább. Ennek érdekében fogásponton tartom a kuplungot, és kis gázt is adok, de vigyázva, hogy ne legyen túl feltűnő. Minden idegszálammal a lámpára összpontosítok, és arra, hogy majd ne pörgessem ki a kerekeket. Még a hangokat is kizárom, a rádiót is kikapcsolom. A klímát meg főleg kikapcsolom, hogy ne vegyen el az így is nyomorultul kis teljesítményből. A hat henger ellen csak a reakcióidőmben bízhatok, így ahogy kivillan a sárga, körülbelül 2 századmásodperc múlva már lövök kifelé, a BMW-s meg általában lassabban reagál. Aztán nyomja persze, de az enyém benzines, és megtehetem, hogy csak 7000-7500 körül, olyan 50 km/h sebességnél teszem kettesbe. Ezzel megint nyertem egy váltásnyi időt a gyorsulásban, és a BMW elejét még mindig csak akkor látom, ha félig hátra nézek. Mivel közben a nyomatékom leesett a kettesbe váltás után, és amúgy is túlléptem már a legális sebességhatárt, gavallér módon elveszem a gázt, és hagyom, hogy elmenjen a BMW. Nyilván így is elmenne, de rájátszok azzal, hogy villantok neki, hogy "gyere nyugodtan pajti, beengedlek". Ez főleg akkor jó, ha az ő sávja elfogy. Van, hogy meg is köszönik, de közben biztos röhögnek ők is. Szóval ez a helyzet részemről. Egyébként pedig ha nem játszanánk ilyet, a piros lámpák csak bosszúságforrások lennének.
2016. aug. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6-os

Ezzel a felfogással jobban jártál volna, ha inkább hallgatsz. Meg ha már hobbiról beszélsz: egy autó azért jó hobbi, mert majdnem minden nap beleülsz, és élvezed, élvezed az utazást, amig eljutsz valahova, stb.

2016. aug. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7-es: az irónia nem egy tablet. (#6-os voltam.)
2016. aug. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!