Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lada vásárlás előtt állok,1500...

Lada vásárlás előtt állok,1500 vagy 1300?

Figyelt kérdés
2107 est szeretnék de nem igen találok. 2105-ök viszont meg csak 1300asok. Jelentősen gyengébb lenne ha 1300ast vennék?
2016. júl. 30. 15:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyik sem, vegyél inkább egy Swiftet, jobban jársz vele.
2016. júl. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Új swiften tanultam vezetni, azt biztos nem szeretnék. Hobbiautónak szeretnék hátsókerekest. :)
2016. júl. 30. 16:12
 3/6 anonim ***** válasza:
Annak se vegyél ladát, akkor már egy BMW E30, vagy valami hasonló vasat.
2016. júl. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Felejtsük már el ezt az első autónak Lada vásárlás dolgot. Ha annyira vágytok a hátsókerekes élményre, akkor vegyetek egy régebbi, ám de jó állapotú BMW-t. Annak idején én is naivan vásároltam egy 2105-t, ráköltöttem egy halom pénzt hogy normálisan működjön és áttudjon menni a vizsgán, első alkalommal hogy kivittem terepre kifüstölt a motor... Még egy kisebb vagyont kellett volna rászánnom hogy működjön ismét. Szívtam a fogamat miatta rendesen. Akit csak lehet igyekszem lebeszélni a Lada vásárlásáról, nehogy úgy járjon mint én, meg mint jó pár ismerősöm/barátom. A Lada-k fénykora már réges-régen lejárt, 2016-t írunk! Döntsd el hogy autót akarsz-e vásárolni, vagy pedig talicskát. Persze ha a végtelenségig nyúlig a zsebed, akkor vegyél nyugodtan, de máskülönben csak felesleges pénzkidobás.
2016. júl. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nyugi meg gondoltam magam.


Bmw-kel az a bajom hogy nem kapok normálisabbnak mondható állapotút az árkategóriámon belűl ami nem az a ronda kompakt, és minimum 320-as...

Legnagyobb álmom egy E28-as lenne. Évekkel ezelőtt rengeteget néztem pár százezerért, erre most egyet nem találok abból sem 400 alatt.... Úgyhogy nem tudom. Max járogatós autót fogok venni, élményautót egyelőre nem. Így meg 80-as B2-es audin gondolkodom... 1,6d elmegy 4-5 literrel és legalább van körülöttem vas.

2016. júl. 31. 22:23
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha már mindenáron Lada: ne érdekeljen a motor! A 2105 motorja a híres-hírhedt szíjas 1300-as klasszik motor, egyesek esküdnek rá, mások utálják. Megfelelő karbantartás mellett kb. ugyanolyan élettartamú, mint a láncosok, csak a Lada-motorok 99%--ához hasonlóan ezek sem kapták meg a megfelelő karbantartást. A 2107-é az unalomig ismert láncos 1500-as, de 2105-ből is van ilyen kivitel (21053, gyárilag ötös váltóval, itthon is ismert).

Ladánál a bódé állapota a legfontosabb. A motort fillérekből újjáépíted bármikor (mondjuk olyan is lesz, de a motor elszabott alkatrészei még legalább összeépíthetőek), ha a karosszéria rohad, az súlyos százezrekbe kerül és ha ott futsz bele valami gányolásba (elszabott sárvédő, megfelelő varrattömítés és üregvédelem nélkül foltozott karosszéria), az nagyságrendekkel többe kerül és több munkát ad.

2016. aug. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!